aktur adatepe manzaraları

Aktur Adatepe’den Manzaralar

dağlarda kartal duruşu

Ekrem arkadaşıma ben de uyayım dedim bu fotoğraflar çıktı, Ekrem kartal duruşu deyince , ben de şahin olayım dedim. Arkadaşım o anı en iyi şekilde değerlendirmiş, bu güzel fotoğrafa sahip oldum.

kış çiçeği çiğdem

Kış çiçeklerinin en güzellerinden sarı çiğdemler kahverengi kayaların arasında çok güzel görünüyorlardı, çevreye yayılmışlardı. Önümüzde boylu boyunca uzanan bir güzellik vardı, değişik noktalardan fotoğraflar çektik. Kovanlık bir gölü andırıyordu.

adatepe'den aktur

Epey bir zaman sonra aşağıya indik ama Ekrem’le ben akşam gün batımında burada nasıl manzaralar olur demeye başladık. Zaman öyle hızla akıp geçmişti ki gün batımına da çok bir zaman yoktu. Arkadaşlarımızı kafede bırakıp Ekrem arkadaşımla hiç üşenmeden Adatepe’ye tekrar tırmandık.

aktur fotoğrafları

Bir keresinde Aktur yakınlarından geçerken gün batımına ratlamıştım, o renkleri, görüntüleri hala unutamıyorum, belki yine öyle bir manzaraya rastlarım diye umut ettim. Buraya her zaman çıkamayız sonunda, bir denemek istedik.

Umduğum  gibi olmadı, güneşin battığı kısımda bulutlar karardı, kuzey taraflarında kızarmalar olunca sadece Kovanlık’ın rengi değişti. Bir pembelik oluştu, çok güzel manzaraydı ama her iki koyda da bu renk değişimi olsaydı istediğime ulaşacaktım. Neyse yine  de güzel anlardı. Eğer beklemeseydik hep aklımız burada kalacaktı.

 

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir