aktur adatepe manzaraları

Aktur Adatepe’den Manzaralar

23 aralık tarihinde baharı andıran güzel bir hava vardı, bunu değerlendirelim dedik ve arkadaşlarımla buluşarak değişik bir gün yaşadık. Planlanmış bir şey yoktu her şey doğaçlama gelişti. Ekrem  ve Ali arkadaşlarımla Kızlan’da buluştuk, Ekrem arkadaşımın Aktur taraflarına gidelin fikri kabul gördü ve yola çıktık.

aralık'ta pazar gezisi

Kızlan’a doğru giderken doğuda bulutların arasından denize doğru süzülen güneş ışıkları dikkatimi çekti, çok hoş bir görüntüydü. Bundan sonrasında da hep güzel görüntülerin içinde olduk. Aktur’a yaklaşırken Aktur Çağlayanı’na yakın bir yerde durduk, amacımız mantar aramaktı, pek ümidim olmasa da ağaçların, çalıların arasında mantar baktık. Umudumun olmaması bu sıralarda mantar arayanların çok olması, yola yakın kısımlar ilk aranan  yerler oluyor. Ali arkadaşımız böyle bir etkinliğe ilk kez katılmasına karşılık ilk mantarı o buldu, sonra birkaç tane daha buldu, biz de birer tane bulduk. Her yer en ince noktasına kadar karıştırılmıştı. Yine de doğanın içinde güzel bir gezi oldu, arkadaşlarımın da çok hoşuna gitti. Mantar aramadan sonra Aktur Çağlayanına inelim dedik, durduğumuz yere yakındı, suyun sesi yola kadar geliyordu. Aralık yağmurlarıyla dereler akmaya başladı, doğal olarak çağlayanlar da çağlamaya başladı. Ekrem arkadaşım su olur da girmez mi bu sayede bu fotoğrafı çekmiş oldum.

kışın aktur'da denize girdik

Çağlayan’dan sonra Aktur’a geldik, Ali arkadaşımız uzun zamandır Aktur’da oturan Hamza arkadaşıyla buluştu, hep beraber açık olan kafeye gittik. Başka açık bir yer yoktu, oldukça sessiz ve sakin bir ortam vardı, birkaç bisikletliden başka kimse ortalarda yoktu. Biz kafede oturup sohbet ederken Ekrem arkadaşım her gün yaptığı gibi denizin keyfini çıkardı. Aralık ayında da Datça’da denize girenler az değil. Daha sonra hep beraber Adatepe’ye doğru yol aldık, Adatepe Aktur’un Çiftlik ( Büyük koy ) ve Kovanlık koylarını birbirinden ayıran bir karaparçası. Bunun gibi bir kara parçası Mesudiye’de var ona da Adatepe deniyor. Daha önce Adatepe’den fotoğraflar çekmiştik ama bu kez en tepeye çıkmaktı niyetimiz. Koyulu açıklı bulutlarla değişik bir ışık vardı doğada, fotoğraf çekmek için ideal.

Her yönde ayrı güzellikte bir manzara vardı, kuş sesleri bu manzaralara fon müziği oluşturmaktaydı. Havanın güzel olacağını bir gün öncesinden biliyordum ama bu denli sıcak olacağını beklemiyordum, hiç esinti yoktu, biraz kalın giyinmişim.

datça aktur manzarası

İlk ulaştığımız kayalıkta bu fotoğrafları çektik, renkler çok güzeldi, doğru zamanda doğru yerdeydik.

adatepe manzarası

Zirvede arkadaşlarımızın fotoğrafını çektik, Hamza bey bu güzel manzaranın önünde görülüyor. Tabii video olarak ta inanılmaz güzel görüntüler çekme imkanım oldu, nasıl bir video olacağını ben de merak ediyorum, henüz bilgisayara aktarmadım.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir