oyuncak ve çocuk şenliği

12. Datça Oyuncak ve Çocuk Şenliğinde Her Şey Çocuklar İçindi

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ardından bir güzel etkinlik te bugün yaşandı. Datça Belediyesi’nin geleneksel olarak her mayıs ayının son haftasında gerçekleştirdiği Oyuncak Şenliği’nde çocuklar bu yıl da aileleri ve arkadaşlarıyla gönüllerince eğlendi, mutlu bir gün yaşadılar. Çocuklar her şeyimiz, geleceğimiz, gözümüzün nuru, bütün çabalarımız onlar için.  Onları mutlu görmek sadece anne ve babalarını değil bizleri de mutlu ediyor, ülkemizin tüm çocukları umarım böyle bir şansı yakalarlar. Onlar yarının büyükleri olarak her alanda karşımıza çıkacaklar, ülkemizi temsil edecekler. Çocuk şenliğinde çocuklarımızın sanatsal ve sportif gösterileri hepimizi etkiledi, özgüvenli ve cesurdular, bunlar çağdaş yaşamın görüntüleriydi.

12. datça çocuk şenliği

Oyuncak ve Çocuk Şenliği’ne bu yıl da birçok kişi ve kuruluşun katkısı oldu, Datça Belediyesi, Datça Yelken Cafe, Akademi Datça, Datça Düşler Evi, Kültür Sanat Bilim Grubu, Datça Kültür Sanat Dayanışması, Datça Yerel Tohum, Engelim Olmayın Derneği, Reşadiye Sanat Atölyesi, Özel Neşeli Şato Kreşi, Algida bunlardandı. Bugün her şey çocuklar içindi.

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada özetle; ” Bundan 12 yıl önce başlattığımız oyuncak şenliğini her geçen gün sizlerin de katkılarıyla daha da zenginleştiriyoruz. Çocuklara küçükken sorarız ne olmak istersin diye. Doktor, hemşire, öğretmen diye saymaya başlarlar. Şimdi bana sorsalar ne olmak sistersin diye, çocuk olmak isterim. Onlar  çizgilerindeki renklerle, yazdıkları masallarla, ektikleri tohumlarla öylesine temiz ve içten ki, onların her anının mutlu geçmesi dileğiyle onları kucaklıyor ve öpüyorum, iyi ki varsınız. ”  dedi.

çocuk orkestrası

Bugünkü etkinlikte Reşadiye Sanat Atölyesi birçok alanda çocuklara birbirinden güzel etkinlikler sundu. Müzik Grubunun yorumladığı parçaları çocuklar gibi büyükler olarak ta zevkle izledik. Datçamızda öğretmen arakadaşlarımızın girişimleriyle çocuk orkestralarını son yıllarda gururla izliyoruz. Videolarını çektim , çok güzel görüntülerdi.

çocukların dans gösterileri

Akademi Datça’nın dans ve jimnastik gösterilerini izledik. içlerinden bazıları belki de gelecekte bu dallarda ülkemizi temsil edecekler. Her şeyden önce sağlıklı, dinç, kendine güvenen bir nesil yetişmekte olduğunu görmek umut vericiydi.

çocukların jimnastik gösterileri

Çocuklar gruplar halinde disiplinli bir şekilde gösterilerini yaparken öğretmenlerinin müdahalede bulunmadan  keyifle onları izlemesi güzeldi.

Daha sonra çocuklar atölyelere geçerek değişik etkinliklerin içinde oldular.

Datça Belediye Başkanımız Gürsel Uçar olsun, Kaymakamımız Vehbi Bakır olsun, çeşitli kuruluşlarda çalışan arkadaşlarımız olsun Datçamızda çocuklar dendi mi akan sular durur. Onlar da bunun bilincinde ama sorumluklarını bilerek davranırlar.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir