muğla Datça yolu

Muğla’dan Datça’ya Bir Yol Hikayesi

5 Temmuz tarihinde Muğla’dan dönerken Sakar geçidinden başlayarak yolculuğumu belgeledim. Datça’ya kadar olan yol durumu hakkında bilgi sahibi olmanız için paylaşıyorum. Okluk Koyu’na giden yola saparak Marmaris’in içine girmemiş oldum. Hem zamandan kazandım hem de manzaralı sakin bir yolculuk yapma imkanım oldu. Hisarönü’nden Datça Kurucabük’e kadar olan asfalt çalışması bitmek üzereydi.

4 yorum

  1. Marmaris e girmeden geçilen yol YEŞİLBELDE köyünün içinden geçiyor. Dağ ve köy içi yolu, kestirme olarak haritalarda göründüğü için tatilcilerin, transfer araçlarının, soğuk gıda zinciri araçlarının tercihi olurken; köy halkına bin türlü zorluk yaşatıyor. Biz bu köyde bur evden bir eve giderken, camiye giderken, çöp atmaya giderken bu daracık yolu kullanmak zorundayız. Ve neredeyse hemen her gün kaza riski yaşıyoruz. Maalesef sürücülerin çoğu otobanda gider gibi hız yapıyor. Tatilciler huzurla seyrederken, biz yöre halkının huzurunu kaçırdıklarınin farkında değiller. Burası bizim mahallemiz, otoban değil. Lütfen biraz empati… ( paylaşım sahibini hedef almış değilim. Kendisi duyarlı ender sürücülerin biridir belki. Ne yazık ki %95 i sorumsuz, duyarsız ve bencil)

    1. Muğla istikametine gidip gelişimde artık o yolu kullanıyorum, geçenlerde yanlışlıkla atlamışım öbür taraftan gitmek gerçekten oldukça zor ve yorucu.Şikayetlerinizde haklısınız, yerleşim yerinden geçerken özellikle oldukça dikkatli olmalı. Ben geçerken şimdiye dek oralarda ikamet edenlerden kimseye rastlamadım, bu da ilgimi çekmişti. Son geçmemde yol bozuktu sanırım tamir edilecek isteseniz de hızlı gidemezsiniz. Ama maalesef her tarafta son sürat giden, hatalı sollama yapan sürücüler pek çok, bunun zorluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Selamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir