Güzel Sanatlar Birliği Sanatçılarının Resim Sergisi

sanatça resim sergisi

Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği üyesi sekiz sanatçı, Ressam Selçuk UÇKU’nun düzenlediği SANATÇA, DATÇA başlıklı resim sergisinde sanatın coşkusunu ve barışcıl sesini Datçalı sanatseverlerle birlikte, Datça Belediyesi Liman Sanat Galerisi’nden duyuracak. Datça Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen serginin açılışı 9 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 19:00’da, sergide yer alan sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilecek.

1909 yılında “Osmanlı Ressamlar Cemiyeti” adıyla kurulan ve yüz yılı aşkın bir süredir etkinliğini sürdüren Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği, ülkemizin en eski ve köklü sanat kurumları arasında yer almaktadır.
Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği, Türk Sanat Tarihi’nin gelişimi içinde sahip olduğu saygın konumun getirdiği sorumluluk bilinciyle, güncel yorumlarıyla geleneksel Türk Resmi’ne sahip çıkarken; aynı zamanda plastik sanatlar alanındaki çağdaş yaklaşımları da desteklemekte; İstanbul, Ankara, İzmir gibi sanatsal etkinliklerin yoğun olarak gerçekleştiği merkezlerin yanı sıra Anadolu’nun çeşitli illerinde de sergiler düzenleyerek, plastik sanatlar kültürünün yaygınlaşmasını öncelikli hedefleri arasında görmektedir.
Nazan Akpınar, Ayşegül Bayraktar, Özlem Kalkan Erenus, Nihal Güres, Salime Kaman, Öznur Kepçe, Verjin Şabcı ve Selçuk Uçku’nun farklı tekniklerdeki yapıtlarından oluşan SANATÇA, DATÇA Resim Sergisi, Datça Belediyesi Liman Sanat Galerisi’nde 09 – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında izlenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir