Eski Datça Evleri – Küçük Otel

Eski Datça Evleri, adından da anlaşılacağı gibi Eski Datça’nın taş sokaklarında birbirinden bağımsız eski taş evlerde konaklama hizmeti sunan bir aile işletmesi. Aslı bozulmadan restore edilen bu taş evlerin bahçeleri de sardunyalarla ve yöreye özgü ağaçlarla kaplı.

eski datça evleri

Taş evlere isimler verilmiş, fotoğrafta İncir Evi görülüyor. Eski Datça merkezinde yer alan İncir evi ilginç mimarisi ile dikkati çekiyor. Orjinal mimarisine sadık kalınarak restore edilen İncir evi iki katlı bir taş yapı. Alt katta 2 ve üst katta 2 odası bulunuyor. Odalar apart şeklinde düzenlenmiş, eski bir anadolu evinin o sıcak atmosferini yaşatıyor.

Eski Datça Evleri Cafe & restoranında ev sahibinin hazırladığı ev yemekleri, zeytinyağlılar, değişik mezeler müşterilerini bekliyor. Ede Cafe aynı zamanda bir sohbet mekanıdır, içeceğinizi içerken keyifli saatler geçirebileceğiniz bir mekan.

eski datça evleri

Eski Datça’nın geleneksel taş evleri bu yapılarla yaşatılıyor, odalarda temel ihtiyaçlara cevap veren küçük bir mutfak var. Eski Datça Evleri’nin resepsiyon ve lokanta – cafe kısmı İncir evi’nin hemen önünde yer alıyor.

eski datça evleri iç kısmı

Eski Datça Mahallesinin taş yollarında yukarıya doğru biraz yürüyünce Badem Evi‘ne geliyoruz.  İki katlı taş yapıda 4 adet apart şeklinde düzenlenmiş oda bulunuyor. Rahat bir alan elde etmek için odalar geniş tutulmuş.

Gürültüden uzak, huzurlu bir tatil isteyenler için Eski Datça evleri ideal bir konaklama tesisi. Taş evlerin serinliğinde güzel bir uyku burada sizi bekliyor. Eski Datça’da zaman durmuş gibi, yıllar öncesine bir yolculuk yapıyorsunuz. Doğa’da yürümeyi sevenler için de Eski Datça’da çok güzel yürüyüş yolları var.

Badem Evi odalarından görünüm.

eski datça evleri badem evi

Badem Evi’nin biraz ilerisinde geniş bir bahçe içinde yer alan Zeytin Evi de aslına uygun olarak restore edilmiş Eski Datça evlerinden, bahçesindeki incir ve badem ağaçları eski günleri hatırlatıyor. İnsan boyunda sardunyalar arasından yürüyerek odalara gidiyorsunuz. Yatak odası ve mutfağı içinde olan 2 adet suit oda, 2 adet tek kişilik oda ve bir adet geniş çift kişilik oda bulunmakta.

eski datça evleri zeytin evi

Konum olarak Badem evi ile karşı karşıya olan Zeytin Evi’nin Eski Datça merkezine uzaklığı 100 m, sessiz, sakin , doğa ile iç içe bir tatil sunuyor. İletişim: Tel: 0 252 712 2129 – 0 533 282 7081 Web: www.eskidatcaevleri.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir