Datça’da Yüzücüler Soğuk Hava Demedi, Kulaçlarını Coşkuyla Attılar

 

 

Bu yıl 15. kez yaşama geçirilecek olan Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu Kovid 19 tedbirleri nedeniyle , Datçalı yüzücülerin katılımıyla
bir etkinlik şeklinde gerçekleşti. Her sene bir teması olan etkinlik bu yıl pandemide hayatını kaybeden sağlık çalışanları ve master yüzücüler anısına düzenlendi. Taşlık Plajı’nda düzenlenen ve  25 yüzücünün katıldığı etkinlikte yüzücüler 1500 m mesafeyi yüzüp geldiler.

datça kış yüzme etkinliği

Datça Belediyesinin ev sahipliğinde Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu’nu düzenleyen sivil komite tarafından yaşama geçirilen etkinlik Datça Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Evden çıkarken yüzücüler bu havada nasıl yüzecek diye düşünüyordum , etkinlik alanında Su sıcaklığı 17-18 derece, hava sıcaklığı 10 derece civarında idi, güneş te kendini göstermişti. Birçok yerde olduğu gibi oldukça soğuk bir gece geçirdik, sabah hava çok soğuktu, haberlerde Bodrum ve Milas’a  kar yağdığı belirtiliyordu.

2021 datça yüzme etkinliği

Her yıl Kış Yüzme Maratonu’nda yüzlerce yüzücünün kulaç attığı Datça sularında bu yıl pandemiye rağmen sembolik te olsa kulaçlar yine atıldı. İlk düzenlenmesinden bu yana etkinliği her yıl takip eden birisi olarak eski günleri hatırladım, o günlerde bu sayılarda yüzücü ve kalabalık oluyordu. Dostluk havası, yüzücülerin yüzlerindeki mutlu ifade değişmedi.

Pandemide sağlık çalışanı arkadaşlarımız bizlerin yaşamı için fedakarca bir mücadele verdi, vermeye de devam ediyorlar. Birçoğu bu mücadele esnasında yaşamını yitirdi. Kendilerine Allah’tan Rahmet, yakınlarına, sevenlerine sabırlar diliyorum, bugün yüzen arkadaşlarımız bu soğuk havaya rağmen attıkları her kulaçın anlamını iyi biliyorlardı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir