Datça’da Bir 19 Mayıs’ı Daha Yaşarken..İzlenimler, düşündüklerim..

19 mayıs

Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Öğrencisi Mustafa Ozan Muratdağı, Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi 9 B Öğrencisi Şule Nur Kesici, Gizem Yazıcıer şiir okudular.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi’nden Deniz Köse okudu.

Türk Gençliğinin Andından bir bölüm Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi’nden Kemal Cihan Sönmez eşliğinde hep birlikte okundu.

Tüm grupların katılımıyla Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Aysun Akçay yönetiminde Gençlik Marşı söylendi.

Ali Bahçetepe yönetimindeki Spor Kulübünün Tekvando ve Aikido gösterilerini izledik.

ödül töreni

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle ilçemizde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninde öğrenci velileri fotoğraflar çekti, ödül alanları, verenleri göremedik.

Datça Kaymakamlığı Tenis Turnuvasında dereceye girenlere ödüllerini Datça Kaymakamı Vehbi Bakır verdi.

Ortaokullar arası futbol, basketbol, voleybol turnuvasında dereceye girenlere ödüllerini Garnizon Komutanı Erdim Zeren verdi.

Liseler Arası futbol, basketbol, voleybol turnuvasında ödül alanlara ödüllerini Belediye Başkanı Gürsel Uçar verdi.

Masa tenisi Turvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kıdemli Cumhuriyet Savcısı Şeref Murat Erkılıç verdi.

Badminton Turnuvasında dereceye girenlere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferman Akbulut verdi.

Liseler arası kompozisyon, şiir ve resim dalında dereceye girenler ve 16. İstanbul garsionere yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Reşit Sinan verdi.

fırkateyn ziyaret edildi

Şehit Ersoy Yorulmaz METAL bandosunun gösterisiyle tören sona erdi. Bu arada ilçemiz açıklarında demirleyen, TCG İMBAT – P 335 adlı fırkateyn, 18 ve 19 mayıs günleri halkın ziyaretine açıldı. Saat 10.00’dan 17.00’ye kadar gezilebilen gemiyi öğrenciler ve halk ziyaret etti.

Gelelim eski 19 Mayıs’lara Reşadiye  Stadyumunda yapılan bayramlarda öğrenciler kurtuluş mücadelesini canlandırırlardı. Katılım ve heyacan oldukça yüksek olan etkinliklerde gençlerimizi gururla izlerdik. 2010 yılında çektiğim fotoğraflardan.

2011 yılından sonra bu şekilde 19 mayısları göremedik. Bu arada Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletinin gönlündeki yerini kimse dolduramaz, oradan da çıkaramaz. Günümüzün sömürgeci, işgalci ülkeleri bunu çok denedi ama başaramadı. Bu gibi girişimler bir bumerang gibi hep kendilerini vuracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir