Datça Sağlık Personeli Ağaç Dikti

kargi-agac-dikimi-1

3 Mart Pazar günü Özcan Yılmaz Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi yanındaki yanan orman alanının ağaçlandırılması çalışmasına devam edildi. Akdeniz’e bakan bu yamaçlara gönüllü gruplar tarafından ağaç dikimi yapılıyor ve grupların adı ağaçlandırdıkları alana veriliyor. Daha önce Milli Eğitim ormanı için buraya gelmiştim bu kez Datça Sağlık Personelinden arkadaşlar buraya gelerek ağaç dikmeye başladılar. Güneyden esen rüzgarlı bir havada, sağlıkçı arkadaşlar çocukları, eşleri, arkadaşları ile Kargı yamaçlarındaydılar.

kargi-agac-dikimi-2

Tam da lodos rüzgarına bakan yamaçlar, ama onlar öyle isteklilerdi ki hiç sızlanmadan ağaç dikmeye devam ettiler. Ne kadar ağaç dikerlerse o kadar iyi, hava durumu raporları öğleden sonrasını yağmurlu gösteriyordu, bir de havaların ısınması nedeniyle kısa bir zaman sonra ağaç dikme işlemi son bulacak. Bu yüzden sağlık personelinden arkadaşlar hava durumuna aldırmadan bugün buradaydılar.

kargi-agac-dikimi-3

Çok güzel görüntüler, şimdi bu minikler ağacın kıymetini bilmezler mi? Aileleri ile yaşadıkları bu günü hiç unutmayacaklardır.

kargi-agac-dikimi-4

Bugün arkadaşlar çok istekli olarak ağaç diktiler, ben de onlarla güzel dakikalar yaşamış oldum.

kargi-agac-dikimi-5

Neşe içinde süren dikimlerde yeni arkadaşlarla tanıştım. Fotoğrafta İlçe Jandarma Komutanı Üstteğmen Turan Coşkun eşi Derya hanım ile ağaç dikerken, Orman Memuru Hayati Akdeniz daha önceki dikim çalışmalarında olduğu gibi  dikimleri kontrol etti.

kargi-agac-dikimi-6

Bir tatil gününde  doğada olmanın verdiği mutluluğun yanında, yapılan anlamlı çalışmanın verdiği haz yüzlere yansıyor. Buralarda daha dikilecek çok yer var, doğa yürüyüşçüsü arkadaşların da en kısa zamanda bir araya gelerek buraya ağaç dikmelerini görmek isterim.

kargi-agac-dikimi-7

Datça Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Çağatay İnan, sağlık personeli olarak hepimiz buradayız, verilen yer çok güzel hepsini ağaçlandıracağız derken. Etkinliğe Datça sağlık personelinin eşleri, çocukları, arkadaşları destek verdiler.

kargi-agac-dikimi-10

Dr.Cenk Gürsoy Eşi ve çocuğu ile burada, kazma sallarken. Bu dikimlerde ağacın dikileceği çukurları ağaç dikenler kazıyor, fidanlar ve malzemeler Orman Şefliği tarafından sağlanıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir