köfteci sami usta

Datça Pide – Döner – Köfte – Kebap Salonları

Bu sayfamda Datça’da size önerebileceğim Datça Pide – Döner – Kebap Salonları’nı tanıtacağım. Zaman zaman kendim de buralarda pide, ızgara ve köfte  çeşitlerini tadıyorum.

Meşhur Köfteci Sami Usta

köfteci sami usta

Datça Detay okuyucuları için ziyaret ettiğim, lezzetini ve müşteriye davranışını beğendiğim köfte, kebap, pide salonlarını bu sayfamda tanıtmaya çalışıyorum. Datçamızda son birkaç yıl içinde merkezdeki sokaklar yenilendi, vasıta giremeyen bu sokaklarda birçok lokanta ve işletme yer almakta.  En son olarak bu sokaklardan birinde yer alan Meşhur Köfteci Sami Usta’yı ziyaret ettik, köftelerinden tattık.  PTT arkasındaki vasıta girmesi yasak Balçıkhisar sokakta yer alan işletmede ızgara köfte, tavuk, kuzu ciğeri, sucuk gibi ürünler yer alıyor. Çorba olarak ta İşkembe, paça, mercimek çorbalarını tadabilirsiniz. Köpüklü ayranı, ikram edilen tatlısı gerçekten güzeldi. Babadan bu yana bu işi yapan Sami Usta 5 yıldır Datça’da.

Tel: 0 252 712 05 06

Kardeşler Pide – Kebap Salonu

kardeşler pide kebap lokantası

Kardeşler  Pide ve Kebap salonu Özbel’de, Migros Kavşağından Özbel yoluna girip doğru giderseniz karşınıza çıkar. Yaz – kış, gündüz – gece hizmet veriyor.  Telefonla şipariş vererek de deneyimli ustaların yapmış olduğu lezzetleri tadabilirsiniz. Sabah kahvaltısı, çorbalar, ızgara ve pide çeşitleri menüde var. Kapalı alanı, balkonu ve bahçe alanı bulunuyor.

Datça’da uzun zamandır müşterilerinden tam not alan işlemelerden biri olan, Kardeşler Pide – Kebap salonunda yapılan pide çeşitleri; Kıymalı, Kaşarlı, Kuşbaşılı, Karışık, Tavuklu, Otlu pide, Tahinli pide, Karadeniz pide, Bademli, lahmacun, kuşbaşılı lahmacun.

Kardeşler’de sunulan Kebap çeşitleri; Adana kebap, Urfa kebap, tavuk şiş, kuzu şiş, dana şiş, karışık kebap, yoğurtlu kebap, patlıcanlı kebap, beyti, kiremitte köfte, ızgara köfte.

Evlere servis yapılıyor Tel: 0 252 712 2302 – 0 532 664 2513

Mustafa Bey  Kebap Salonu

datça mustafa bey kebapçısı

Atatürk Caddesi üzerinde yer alan ” Mustafa Bey ” kebap salonu Ambarcı caddesine açılan kavşak üzerinde. Kapalı ve açık, ferah oturma yerleri, Bursalı deneyimli ustaların hazırladığı döner ve kebap çeşitleri ile dikkati çekiyor. Evlere paket servisi yapılmakta. Tel: 0 252 712 2288

Bursa Kemalpaşa Tatlısını burada yemelisiniz diyorlar. Etlerle ve özel sosla hazırlanan Bonfile, odun ateşinde hazırlanan puf ekmeğinin içinde ikram edilen Tombik, Bonfile parçaları, iskender köfte ve özel sos ile  ile hazırlanan Etibol, yaprak şeklinde kesilmiş döner ile hazırlanan sade döner, özel olarak pişirilen lavaşın içine döner et ile hazırlanan dürüm, pide, döner et, özel sos ve yoğurtla ikram edilen İskender ve değişik kebap çeşitleri bulunuyor, pide ile servis ediliyor. Bu ürünlerin yanında domates, marul, turşu, közlenmiş biber, soğan vs. isteğe bağlı olarak ikram ediliyor.

 

Cafer’in Yeri Pide – Kebap Salonu

cafer'in yeri pide ve kebap salonu

Cafer’in yeri sevgi yolunun arka caddesindeki kavşakta, Şenkaya kavşağından Özbel tarafına da saparsanız yolunuzun üzerinde görürsünüz. Cafer’in yerinde kapalı ve açık alanları var. Açık alanında mandalina ağaçlarının serinliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Pide çeşitleri: kıymalı , kaşarlı , kuşbaşılı, karışık, kuşbaşılı kaşarlı, tavuklu, kavurmalı pide çeşitleri, lahmacun, otlu pide.

Kebap çeşitleri: Adana kebap, urfa kebap, beyti sarma, tavuk şiş, tavuk kanat, dana şiş, kuzu şiş, ciğer. Soğuk mezeler – Mantı ve gözleme.

Çorba ve sabah kahvaltısı.

 

Han Döner Pide – Döner Salonu

Evlere servis yapılıyor.  Tel: 0 252 712 8800 – 0 532 491 3161 İskele Mah. 87 sok.No:3

han döner pide ve döner salonu

Han Döner, Pide ve Döner salonu Pamukkale Yazıhanesinin yanındaki sokağın sonunda, köşede yer alıyor.

Tel:0 252 712 3329 – 0 506 654 5948 – 0 543 631 8327 Evlere servis yapılmakta.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir