cumalı dağları

Cumalı Dağları – Kocadağ

cumali-daglari-19

Ve ormanlık alana girdiğimiz anlar, zirveye kadar sık bir orman var. Aslında mecbur kalmadıkça ormanlık alana girmek istemem ama burada her yer orman ve bu ormanları geçmemiz gerekiyordu.

cumali-daglari-20

Bu kısımda ormanın derinlerine girmeden yaban hayvanlarının kullandığı patika bir yolu kullandık. Aşağı kısımdaki vadiye kadar her yer ağaçlarla kaplı, yer yer sandal ağaçlarının arasından geçmemiz gerekti. Dağın bu kısmlarında aşağıya inmemek lazım, bitki örtüsü daha sık ve dik bir arazi var.

cumali-daglari-21

Ormanda yolumuza devam ederken açıklıklarda batı tarafındaki manzarayı karşımızda gördük, aşağılarda dik bir arazi ve sık bitki toplulukları var. Karşıda ilk çıktığımız tepeler görünüyor.

cumali-daglari-22

Sandal ormanları sık oluyor, zaman zaman yukarıya doğru tırmanarak yol bulmaya çalışıyoruz. Datça yaban doğasının bir parçası bu alanlar, yürünecek kısımları iyi seçmek gerekiyor. İstenmeyen karşılaşmalar olabilir.

cumali-daglari-23

Bu kısımlarda çam ve sandal ağaçları içi içe girmiş.

cumali-daglari-24

Bu fotoğrafta yürüdüğümüz alanların zorluğu daha iyi görünüyor, bitki örtüsü oldukça sık, bunun gibi üç ormanlık alanı geçmemiz gerekti. Bu gibi yürüyüşlerde zaman çok önemli, doğru zamanda ormandan çıkmamız lazım. Hızınız sınırlı, sezgi ve tecrübe ile en doğru yolu seçmemiz gerekiyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Bir yorum

  1. HARİKA BİR DOĞA… İNŞALLAH SİZİNLE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPMAK BANA DA NASİP OLUR..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir