mine soral grafik sergisi

Botanik İllüstrasyon Sergisi

Grafik sanatçısı Mine Soral’ın Botanik İllüstrasyon Sergisi Liman sanat galersinde 05 mart pazar günü açıldı. Sergi 5 – 11 mart tarihleri arasında açık. İmkanı olanların büyük emek ve sabırla hazırlanan bu çalışmaları görmelerini öneririm.

mine soral botanik illüstrasyon sergisi

Liman Sanat Galerisindeki sergiyi 13.00 – 17.00 saatleri arasında gezebilirsiniz. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Anasanat Dalı mezunu olan Mine Soral çalışmalarında bitkileri büyüklükleri, detayları ile aynen resmetmekte. Akrilik, suluboya gibi boyama teknikleri ile yapılan çalışmalar aynı zamanda ülkemizdeki bitkileri tanıtmakta. Resimlerinin yanında bitkilerin adı ve kullanılan teknik yazmakta. Bugüne dek birçok kişisel ve karma sergiye katılan sanatçının Liman Sanat Galerisinde ikinci sergisi.

 

Grafik bölümü mezunu olarak bu tür çalışmaları öğrenciyken ve öğretmenlik yaşamında birçok kez yapmıştık, ne denli emek ve sabır gerektirdiğini iyi biliyorum. Ülkemizin bitkileri ile ilgili güzel bir kolleksiyon oluşması açısından da ilgi çekici bir sergi. Arkadaşımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir