başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi.

17 Ocak Salı Günü Bülent Ecevit Kültür Merkezi salonunda Datça Kaymakamlığınca düzenlenen ödül töreni vardı. 2015 – 2016 eğitim öğretim yılı orta öğretime yerleştirme puanına göre ve 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş ( TEOG ) geçiş sınavının I. döneminde aldıkları puanlara göre öğrencilere ödülleri verildi. Ödüller 11. den başlayarak 1.ciye doğru çeyrek, yarım ve tam altın olarak verildi. Salon protokol üyeleri, öğrenci ve velileriyle dolmuştu, velilerin heyacanını görebiliyorduk.

teog sınavı ödül töreni

Ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunun ardından müzik öğretmeni Ömer Faruk Güzel yönetiminde İstiklal Marşımız hep bir ağızdan söylendi.

Datça Kaymakamı Vehbi Bakır ödül alan öğrencileri, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ederek başladığı konuşmasında özetle ” Birinci teog sınavının üzerinden iki ay geçti, 2. TEOG sınavında da aynı başarıların gösterilmesini temenni ediyorum. İlçemizde TEOG sınavına giren öğrencilerimizin üçte birini bugün burada ödüllendirdik. Bir sonucu değil bir süreci ödüllendirmenin, gayreti değerlendirmenin daha doğru olacağını düşündük. Çünkü asıl önemli olan gayret etmek, çalışmaktır, bunu gerçekleştiren, fedakarlıkta bulunan öğrencilerimizin geleceğinin parlak ve aydınlık olmasını diliyorum. Onların başarılı olmasına, gayretlerine hem kendilerinin hem de bizlerin çok ihtiyacı var. ” diyerek öğretmenlerine, idarecilerine teşekkür etti, onların gayreti olmasaydı bugün öğrencilerimizde bu başarıyı göremeyecektik ” dedi.

” Bizler idareciler olarak öğrencilerimizin birer yarış atı olmadığının farkındayız. Onları belli bir puana ulaştıklarında ödüllendirmekten uzak durmaya çalışıyoruz. Sadece çözdükleri soru sayısınca ödüllendirmek değil, onların davranış olarak, ahlak olarak, karakter olarak ta gelişmelerinin önemini önemseyerek, bu alanda da onların yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum ”

Datça Kaymakamı Vehbi Bakır konuşmasının sonlarında bu maddi ödüllerin verilmesinde katkıda bulunan eğitim gönüllülerine teşekkür etti. ” Çocuklarımızı ödüllendirmek için yanlarına gidip desteklerini istediğimde düşünmeden bizlere destek oldular, hepsine ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Onların desteği , katkısı bundan sonra yapacağımız çalışmalar için büyük bir güç verirken bir sorumluluk ta yüklüyor. Bu sorumluluk duygusu ile buradan bundan sonraki dönemlerde daha başarılı olacağımızın sözünü veriyoruz. ” dedi.

Kaymakam Vehbi Bakır ikinci dönemde de bir ödüllendirmenin olacağını belirterek bununla ilgili bilgiler verdi. Yerleştirme sınavına göre 13. ye kadar herkes ödüllendirilecek, bu da sınava katılan öğrencilerin yarısın ödüllendirilmesi demek. Dereceye girmesine bakmaksızın birinci dönemdeki puanının üzerine puan koyan her öğrenci ödüllendirilecek. Bundan amaç gayret ve çabanın ödüllendirilmesi oluyor. Puanına puan katmaya göre para ödülleri verilecek, bunların miktarı açıklandı. Yine 100 tam puan alanlar ayrıca ödüllendirilecek. Datça Kaymakamı Vehbi Bakır ” Bunu şunun için yapıyoruz ; bir emek, bir gayret bir çalışma varsa onun zaten en büyük karşılığı öğrenmek, anlamak, hissetmektir. Biz küçük bir katkı olsun diye bu ödülleri veriyoruz. ” diyerek sadece fen lisesi, Anadolu lisesi yok, öğrencilerimizin Güzel Sanatlar liselerine, spor liselerine de gitmelerini istiyoruz. Bu okulları kazananları da ödüllendireceğiz ” diyerek öğrencilere 2. öğretim yılında da başarılar diledi.

I. TEOG sınavına katılan 8. sınıf öğrencilerinden 66 öğrenci 11.likten başlayarak 1.liğe kadar ödüllendirildi. Ayrıca geçen sene ortaöğretim yerleştirme puanına göre ödül alacak öğrencilerin yerleştirme puanları geç açıklandığından ve eğitim öğretim yılı da sona erdiğinden ödülleri verilemeyen öğrencilerin de ödülleri kendilerine ya da onları temsilen ailelerine verildi. Böylece toplamda 86 öğrenciye ödüllleri verilmiş oldu. 2015 – 2016 eğitim öğretim döneminde başarılı olan öğrencilere ödüllerini Yılmazlar Ortaokulu Müdür Yar. Bilal Karaca, Kızlan Ortaokulu Müdürü Süleyman Memiş, Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu Müdürü Mahmut Kayalar verdi.

11. lere ödüllerini Sahil Güvenlik Komutanı Murat Uslu verdi.

10. ve 9. culara ödüllerini Datça Jandarma Komutanı Samet Ordu verdi.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir