hayvanseverler köpekleri gezdirdi

4 Ekim Datça Barınağı Etkinliği – Sevgiyle Yaşama Tutunanlar

yavru kediler

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ülkemizin birçok yerinde etkinlikler düzenlendi, sosyal paylaşım sitelerinde bu konuda paylaşımlar yapıldı. Datça’da da hayvanseverler barınakta buluşarak hayvanlarla ilgilendiler.

datça hayvan barınağı

Nurcan Kaya arkadaşımız konu ile ilgili bilgi ve fotoğrafları gönderdi.  ” 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle yeni göreve başlayan kaymakamımız  Mesut Çoban’ı ziyaret ederek yaptığımız etkinlikler ve çalışmalar ile ilgili bilgi verdik. Kendilerine sokak hayvanları ile ilgili hazırladığımız raporu sunduk. Daha sonra barınakta düzenlediğimiz etkinlik çok güzel geçti. Datçalı hayvan sevenler yoğun ilgi gösterdiler. Saat 13.00’ten 17.00’ye kadar  barınakta kalan köpeklerle oynadılar, sevdiler, beslediler ve onları dışarı çıkararak gezdirdiler. Onların en büyük ihitiyaçları gezmek, sayımız yeterli olmadığı için her zaman gezdirme imkanımız olmuyor. Bu arada duygusal sahneler yaşandı. Çok uzun süredir barınakta olan bazı köpekler dışarı çıkmaya korktular. Ama çıkınca çok mutlu oldular. Saatlerce gezdiler. ”

4 ekim hayvanları koruma günü

Datçamızda hayvanlar adına pek çok kazanımlar oldu, Kaymakamlık, Datça Belediyesi ve Datçalılar kendilerine her zaman yardımcı olmaktalar. Fedakarca çalışan arkadaşlarımızın işi kolay değil, sadece hayvanları seviyorum demekle, önlerine yem atmakla olmuyor. Ben sevginin bütün olduğuna inanan birisiyim, içinizde biraz sevgi varsa, merhamet varsa hayvanları, insanları, doğayı aynı duyarlılıkla sever korursunuz. Zaman zaman hayvanlara yapılan kötü davranışları haberlerde görüyoruz, o davranışları yapan kişilerin sadece hayvanlara karşı değil, insana da, doğaya da aynı şekilde davranacağından kuşkunuz olmasın.

 

Bir yorum

  1. Merhaba! Palamutbükünde 2 gün önce ikitane bizim valtimon köpek kayip. Acaba sizdeme. Resimleri size yollasam bakabilirseniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir