25 Ocak 1

25-0cak-23

Ali Rıza beyi beklerken buradaki spor aletlerini denedim, bunlarla hareketler yapanı görürdüm ama nasıl bir şey olduğunu da denemiş oldum. Bunlar bana çocuk parklarındaki oyuncakları hatırlattı, bol bol sallanıyorsun.

25-0cak-24

Hepsi bayağı eğlenceli.

25-0cak-22

Ali Rıza bey geldikten sonra Burgaz’a kıyı yolundan yürüdük, dalgalar en kenarlara kadar geliyordu, sert havalarda buralardan geçilmez.

25-0cak-26

Kedicik dalgalardan korkup geçmeye bir türlü cesaret edemiyordu.

25-0cak-25

Geçenlerde bir yazımda buralarda pek martı olmaz dedim ya bana inat her tarafta martılar var.

25-0cak-27

Dün gece saat 02.00 sıralarında Datça’da müthiş bir fırtına oldu, rüzgarla çok sert bir yağmur pencereleri inletti. Bazı arkadaşlarla konuştuğumda alışık olmadıkları için bayağı korkmuşlar. Bir çok yerde dallar kırılmış, çatılar uçmuş. Buradaki ağaç da fırtına ile kökünden kırılmış.

25-0cak-28

Yıllardan bu yana öylece duran Hanımağa otelinin önünden geçiyoruz, oldukça bir zaman önce yapılan yapının sahibi bayan olduğu için Hanım ağa deniyordu, şimdi kimlerde, ne durumda bilmiyorum. İşletmeye açılamadı.

25-0cak-29

Bahçedeki çimenlerin üzerindeki küçük papatyalar ilgimi çekti, geçen yıl da bir yerde rastlamıştım, minicikler yakından çektiğim için daha büyük görünüyorlar.

25-0cak-30

Ali Rıza bey papatyaların fotoğrafını çekerken.

25-0cak-31

Minyatür papatyalar, bu doğa çok ilginç daha neler var kimbilir.

25-0cak-32

Burgaz’da tepede giderken sakızlıkların arasında bir kedi, seslenmeme karşılık verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.