Yazıköy’de Bir Pan Flüt Sanatçısı

yazikoyde-pan-flut-18

İyi bir çalışma yapmıştık, içimiz huzurlu bir şekilde Yazıköy’de İlayda restorona geldik, ev yemekleri yapılan küçük bir yer. Öğle vakti işçiler falan da olunca kalabalık oluyor, yer yoktu karşı kahvenin masasına yemeklerimiz geldi. Burada herkes hoşgörülü, akraba, tanış. Yemekten sonra Palamutbükü’ne geçtik, Datça Yerel Tarih Derneği Başkanı Akın Pilavcı’ya sözüm vardı, toplantıları varmış, katılmamı istedi. Geçmiş yıllarda bu dernekte çalışmalarımız olmuştu ama artık zamanım olmuyor.

yazikoyde-pan-flut-19

Gelirken Can arkadaşımıza orada bir canlı performans yaparız deyince, tabii dedi her zamanki kibar ses tonuyla. Gerekli araç gereç te vardı yanımızda. Ama gittiğimizde pek gelen olmayınca biraz daha bekleyelim dedik. Bekleme zamanını Nostalgia Restoranda çekim yaparak değerlendirelim dedik, duvarardaki gelmiş geçmiş Yeşilçam sanatçı portrelerinin önünde ve ilginç bir dekorda Can Akşahin pan flütünü üflemeye devam etti.

yazikoyde-pan-flut-20

Palamutbükü’nden Ovabükü’ne geldiğimizde arkadaşlarım Gülten Yılmaz, Menekşe ve Can Akbulut sahile malzemelerini taşıyorlardı, Can bey de oltalarını çıkarıyordu. Onlara da kısa bir pan flüt konseri verdik, Can bey müziği çok sever, bu ani sürpiriz onu mutlu etmişti.

yazikoyde-pan-flut-21

Ovabükü’nde ışık iyi değildi, Hayıtbükü’nden çıkarken Kızılbük aklıma geldi, orada istediğimiz görüntü ve ışığı buluruz diye düşündüm ve Mesudiye Kızılbük yoluna saptık. Gabaklar Pansiyon ve Restoran’a geldik. Gabaklar’ın işletmecisi Sevgi hanım her zamanki gibi hemen yanımıza gelerek hoşgeldiniz dedi, yeni demlenmiş çaylarından ikram etti. Can arkadaşla sohbet ederken Ekrem arkadaşım fotoğraflarımızı çekti

yazikoyde-pan-flut-22

Koyun biraz ilerisindeki ağaçlık kısma giderek çekimler yaptık, Pan Flüt ziyafeti burada da devam etti.

yazikoyde-pan-flut-23

Son olarak Gabaklar Pansiyon’un işletmecileri Sevgi hanım ve eşi Mustafa beyle oturup biraz sohbet ettik bu hatıra fotoğrafını çektirdik. Doğal güzelliği, sakinliği ve Sevgi hanımın güler yüzü, bu koyu ve işletmeyi ayrıcalıklı yapıyor. Anılarımızda yerini alan güzel bir Datça günü daha yaşadık, müzikle, zarafetle, güzelliklerle dolu bir gün. Can Akşahin arkadaşıma çalışmalarında başarılar diliyorum. Son 10 yıldır iyi bir pan flütçü olabilmek adına büyük bir emek harcayan Akşahin müzik çalışmalarından fırsat buldukça Datçalı Müzikseverlerle birlikte olacak. Çalışmalarını www.canaksahin.com adresli web sitesinden izleyebilirsiniz.

Yazıköy’de bir Fan Flütçü.

Sayfalar: 1 2 3 4

2 yorum

  1. Can, röpotajını okudum.Kutluyorum seni.Görüntüler de süper .Başarılar diliyorum tatlım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir