Yassıdağ Yürüyüşü

yassidag-yuruyusu-51

Gökyüzü koyu bulutlara kaplıydı, deniz yeşil ve mavi renklerde, sahilde sarı, turuncular. Bu güzel manzara her zaman olmaz deyip arkadaki Kurma  Dağına tırmanmaya başladık. Yağmurdan sonra dağlarda yürümek insanı ıslatabilir, ama rahat bir patika yol vardı, ıslanmadan yürüdük. Yukarıya çıktıkça gördüğümüz manzara beni ve akadaşımı heyacnlandırdı.

yassidag-yuruyusu-52

Nereye baksak bir tablo vardı, resim sergisini geziyor gibi.

yassidag-yuruyusu-53

Palamutbükü sahili Datça’nın en uzun sahili, buradan boydan boya görünüyordu, liman, cadde ve evler, kuşbakışı karşımızda.

yassidag-yuruyusu-54

Hava biraz kapanmıştı ama gelmişken en yukarıdaki kayalığa çıkmak istedik.

yassidag-yuruyusu-55

Hava ve zaman müsait olsaydı bu manzaraları uzun uzun seyretmek isterdik.

yassidag-yuruyusu-56

Batı tarafımızda güneş batmak üzereydi, sarı ve turuncular göğü kaplamıştı. Aşağıda Palamutbükü ovası, birkaç yıl sonra bu boşluklar da görünmez olur.

yassidag-yuruyusu-57

Güney tarafımızda Palamutbükü adası  çok güzel görünüyordu, arkasındaki ince kısmı daha önce bu şekilde  görmemiştim. Hava kararmak üzereyken inmeye başladık, yarı yolda yağmur damlaları düşmeye başladı, son hızla inişe geçtik. Arkadaşıma arabanın kapısına vardığımızda yağmur çok hızlanacak diyordum, hakikaten de öyle oldu. Bu durum bize mutluluk verdi, bugün ikinci kez kıl payı ıslanmaktan kurtulmuştuk. Sonrasında Ovabükü’ne kadar hızla yağan bir yağmurda geldik. Bu satırları yazdığım şu anlarda gök gürlüyor, şimşekler çakıyor ve iyi bir yağmur var.

 

Kurma Dağında çektiğim Diğer Palamutbükü Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir