Yassıdağ Yürüyüşü

yassidag-yuruyusu-27

Karşı taraflarda Sındı’ya giden yol göründü, iki kaya arasındaki geçit gibi kısımlar çok hoş bir manzara oluşturuyor. Yürüyüşümüzün bu kısmından itibaren bir kaya sırasını silmece takip ederek gittik, hemen aşağımız uçurumdu.

yassidag-yuruyusu-28

Fotoğraf çektirmek için güzel kayalardan biri daha, arkadaşım benim fotoğrafımı çekerken ben de onun fotoğrafını çekiyorum. Bazı insanlar doğaya çok yakışır Ekrem arkadaşım da onlardan birisi. Sağ tarafımızda yüksek bir tepe var, koyunlar otluyor, çan sesleri de müziğimiz. Bu yıl doğada kuş çok, bu bizi sevindiriyor.

yassidag-yuruyusu-29

Kayaların arasından geçerken, görüldüğü gibi kayaların dışında yürümek daha zor.

yassidag-yuruyusu-30

Sağ üstte görüldüğü gibi çok dar bir kısımdan kayaları takip ettik, bu gibi yerlerde yürürken korku hissetmiyoruz, öyle bir şey olsaydı tehlikeli olurdu sanırım. Kayaların arasında bir sıklemen grubu çok güzel görünüyorlardı.

yassidag-yuruyusu-31

Vücudumuzun her tarafı çalışıyor, dağlar bana çok iyi geldi. Oldukça hafif ve esnek çantalarımız var, tırmanışlarda hareket kolaylığı sağlıyor.

yassidag-yuruyusu-32

Kayalık alanlarda estetik açıdan da güzel fotoğraflar çekebiliyorsunuz, önünüzde yürüyen arkadaşınızı izlemek hoş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir