Sevgi Yaşamın Her Zerresinde.

kızlanda-9

Tepsi içinde patatesleriyle Cemile hanımla karşılaşıyoruz, hoşgeldiniz diyor, ayaküstü sohbet ediyoruz, kendimizi tanıttık, bu köyden tanıdıklarımızdan söz ettik. Ailecek tarımla uğraşıyorlar. Datça’nın her tarafında olduğu gibi konuşkan ve sıcak insanlar. Oturdukları ev eski taş evlerden , tamir görmüş. Yolların dar oluşu benim hoşuma gitmişti, Cemile hanım ama arabalarımız giremiyor, sıkıntı çekiyoruz deyince hak verdim.

kızlan evi

Biraz ilerideki evde iki genç oturuyorlardı, merhaba diyerek selamlaştık. Murat Sarıbaş ve eşi Selda hanım bizi buyur ettiler. Fotoğrafı evden ayrılırken çektim, Selda, Murat Sarıbaş, oğulları Ramazan Mehmet, anne Nefise Uçar, sevgi yaşamın her zerresinde diye boşuna başlık yapmadım.

köy evinde kumru

Kumrular bu evi çok sevmiş, evin bir ferdi gibiler.

kızlan köyünde ikram

Selda bize çay ikram ederken, bundan sonrası ilginç oldu. Birbirimizi hiç tanımadığımız halde arkadaşlar bizi evlerine buyur ettiler. Denizli’de öğretmen olarak çalışıyorlar, sık sık ta ailelerini ziyarete geliyorlar. Selda’nın büyüdüğü ev, eşi de burayı seviyor kendisi Silifkeli imiş, can insanlar, anadolu insanının o güzel huylarının hala durması umut verici. Sonra ne oldu derseniz; Selda ortaokulu burada okudum deyince sen benim öğrencim olmayasın dedim ve geç te olsa beni hatırladı. Sevinçle aaa hocam sizmisiniz dedi, eşim de öğretmeni imiş, ikimiz de bir hoş olduk. Çok değişmissiniz dedi, yıllardır görüşmedik tanımaması normal, ben de daha sonraki halini görmediğim için tanımam mümkün değildi. Böyle işte, birşeyler çekti bizi oraya belki de, unutulmaz güzel anlardı.

kandil börekleri

Nefise hanımın yaptığı çöreklerden yedik, kandil çöreği.

Sevgi Yaşamın Her Zerresinde.” için 2 yorum

 • 3 Mayıs 2014 tarihinde, saat 08:18
  Permalink

  Muzaffer Bey, yine bir hafta sonu sabahımı sizin konuşan fotoğraflarınızla açtım. Duygulu, renkli ve güzel bir çalışma olmuş.İnsanı heyecanlandırıyor, ellerinize sağlık. Toprağın, patatesin, köylümüzün, insanımızın ve doğanın öyküsü vardı bu fotoğraflarda…

  Toprağı işleyenlere, ona içten bir sevgiyle bakanlara ve bunları bize sunan size, emeklerinize teşekkürlerimle iyi çalışmalar…

  Yanıtla
 • 3 Mayıs 2014 tarihinde, saat 09:32
  Permalink

  hocam süpersiniz, bu güzellikleri göremeyenlere istediklerini değil, güzellikleri görmeleri dileği ile.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir