Sevgi Kokulu Yağmurlar

dursun-sariyazin-evinde-1

Bu güzel anların hatırası bir fotoğrafla ev sahiplerine veda ettik ama Dursun ağbi, kıpır, kıpır Maşallah, ben de sizinle geleceğim dedi ve bizi arabamıza kadar uğurladı. Sarıyaz ailesine misafirlerimizin yanında gösterdikleri bu ilgiden dolayı çokça teşekkür ediyorum, sağlık ve mutluluk diliyorum. Torunları Nisan da o güzel bakışıyla fotoğraflarda yerini aldı.

yazikoy-sokaklarinda-arkadaslarla-1

Islak taş dokulu yollardan arabamıza doğru yürürken.  Burada evlerin çoğu birbirine bitişik, bahçesiz gibi, böyle derken Müzeyyen abla bir kapıyı gösterdi, oda kapısı gibi düzgün bir kapıydı, aç dedi. Açıp girince karşıma bu bahçe çıktı, domatesler, biberler, aklınıza ne gelirse vardı, doğal ve ilaçsız şekilde sebze ihtiyaçlarını karşılıyorlardı.

yagmurda Yazıköy

Dursun ağbi ile şemşiye altında fotoğraf çektirdik, arkadaşlarımız çok güzel bir zaman yaşadıklarını belirterek bize teşekkür ettiler. Tabii biz de onlarla öyle bir zaman yaşadık, karşılıklı duygu alışverişi oldu.

yazikoy-sokaklarinda-arkadaslarla-6

Her yer güzeldir,  düşüncelerini, duygularını paylaşabileceğin birileri varsa.  Zaman, zaman eski günlüklerime bakıp geçmişte yaşadıklarımızı hatırlıyorum, çok güzel zamanlar geçirmişiz diyorum.

mayis-gezisi-knidos-akademi

Arkadaşlarımızla tekrar Knidos Akademi’ye geldik, tabii o duygu yoğunluğu içinde Gamze arkadaşımızın çalışmasını unuttuk.  Yağmurdan etkilendi mi diye merakla hemen yanına geldik, arkadaşımız bir sorun yok dedi, rahatladık, çalışmasını naylonla örttü.

knidos-akademi-arkadaslarla-1

Knidos Akademi’nin yemekhanesinde sohbetimiz devam etti, yağmurda sanatsal ve mitolojik konuları konuşmanın tadı bir başka oluyor. Hasan Mutlu ” Tanrıların Vatanı Anadolu ” isimli kitabı okuyormuş, ondan söz edildi.. Burada web sitemi takip eden Cahit Sabır’la tanıştık, eşi Neriman hanım da yanındaydı. Fevzi arkadaşımızın yaptığı o güzel çayı yudumlarken Hasan hocanın anlattıklarını can kulağıyla dinledik. Bir ara Ekrem arkadaşımla biribirimizin fotoğrafını çektik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir