Selma Hanım’ın Doğası

semra-hanimin-bahcesi-52

Selma hanım beni kırmızı anemonların bölgesine götürdü.

semra-hanimin-bahcesi-54

Burada gördüğümüz bir gelincikle anemon arasındaki farkı gösterdi.

eski dat.a kırları

Selma hanımlara doğru yürürken hala manzara çok güzeldi, çokça fotoğraf çektiğim günlerden. Böyle olunca sayfayı hazırlamam zor oluyor, fotoğrafların çoğunu paylaşmak istiyorum bu da mümkün değil.

semra-hanimin-bahcesi-55

Yolda sağ altta görülen zıppır denen zararlı bitkiye rastlıyoruz, genellikle bakla bahçelerinde görülür ve bahçeye çok zarar verdiğini köylüler söylemişlerdi. Evde bahçe çalışması bitmişti, çürümüş otlarla oluşturulan toprağın rengi ne güzel görünüyor.

semra-hanimin-bahcesi-56

Selma hanımın bahçesinde çiçekleri fotoğraflamaya devam ediyorum, bu fotoğraflarda değişik çiçeklerin birlikteliğinin güzelliği görülüyor.

semra-hanimin-bahcesi-57

Evde bizi hoş bir sürpriz bekliyordu, Tanju bey biz dolaşırken yorgun ve aç geleceğimizi düşünerek yemeği hazırlamıştı, kısa zamanda sofra hazırlanıp yemeğimizi yedik, Selma hanımın enfes limon reçelinden tattım. Güzel anlardı, doğanın içinde insan doğasının güzelliklerini yaşayarak.

semra-hanimin-bahcesi-58

Selma hanımın eşime götürmemi istediği, bahçesinden topladığı çiçekler pencerenin önünde çok güzel duruyordu. Doğadaki görüntüler ne kadar güzel olursa olsun tek başına bir anlamını göremezsiniz, onunla yaşayan, onun değerini bilen, ortak bir yaşamı paylaşan insanlarla, canlılarla bir anlam kazanır.

6 thoughts on “Selma Hanım’ın Doğası

 • 24 Şubat 2014 tarihinde, saat 23:44
  Permalink

  Muzaffer bey,size teşekkür etmek için kelimeler kifayetsiz. Geldiniz, bizi onurlandırdınız.Sohbet etmek, yürümek, fotoğraf çekmek sizinle daha anlamlı oldu.Her zaman görüşmek sohbet etmek bize keyf verecek.Ellerinize sağlık.selam ve sevgilerimle.

  Yanıtla
  • 24 Şubat 2014 tarihinde, saat 23:51
   Permalink

   Asıl ben size ne kadar teşekkür etsem az Selma hanım, sizlerle geçirdiğim zaman güzel bir anı benim için.

   Yanıtla
 • 24 Şubat 2014 tarihinde, saat 23:56
  Permalink

  Muzaffer Bey, Datça’nın her yeri gibi mahallemizi de çok güzel anlatmışsınız. Teşekkür ederiz.

  Yanıtla
 • 25 Şubat 2014 tarihinde, saat 00:13
  Permalink

  harikasın hocam,tanımasamda doğa sever selma hanıma da teşekkürler, hocam orkideler de insana gülüyor ama korunması gerek her zaman dediğim gibi hazineye ait olan bir arazide ekolojik olarak bu bitkileri çoğalmak mümkün olacağı günlere.

  Yanıtla
 • 25 Şubat 2014 tarihinde, saat 09:13
  Permalink

  Muzaffer Bey merhaba bizde Selma Hanımın o güzel ,doğal bahçesini ve o güzelim etrafındaki dogayı doya doya içimize sindire sindire birlikte gezdik koca bir gün geçirdik.Şimdi resimlerinize bakınca o günü tekrar yaşamiş oldum size de Selma arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum..

  Yanıtla
 • 26 Şubat 2014 tarihinde, saat 15:02
  Permalink

  Toprağı ve doğayı seven herkese selam olsun.Teşekkürler Hocam, teşekkürler Selma hanım…..

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir