Run Datça Sporun Güzel Görüntüleriyle Koşuldu

İlçemizde Ulusal boyutta düzenlenen bir koşu etkinliği olan Run Datça, bu yıl ikinci kez, 22 Nisan pazar günü yaşama geçirildi. 21K Yarı Maraton, 10K, 5K, 2K Halk Koşusu ve Junior olmak üzere 5 farklı kategoride koşulan Run Datça, sporun amatör ruhuna gönül vermiş her yaştan sporcuyu bir araya getiren güzel bir etkinlik oldu. Sahiller, kafeler doldu, Datça hareketli bir gün yaşadı. Etkinliğe katılanlar sakin bir ortamda denize girerek, güneşlenerek hafta sonunu değerlendirdiler.

run datça ısınma hareketleri

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan etkinlik alanında hem sponsor etkinlikler hem de çeşitli eğlenceler düzenlendi. Bu sayede katılımcılar spor ve eğlence dolu bir haftasonu yaşadılar.  09.30 da start alan koşu öncesi Cumhuriyet Meydanı’nda renkli görüntüler vardı. Fotoğrafta ısınma hareketlerinden görüntüler görünüyor.

koşuya katılanlar

İzmir’den katılım her zaman olduğu gibi yüksek oldu, ” İyilik Peşinde Koş ” sloganıyla Datçamıza gelen İzmirli arkadaşlarımız kendileri mutlu olurken çevrelerine de neşe saçtılar.

özge atalay

Sağ altta RunDatça organizatörü Özge Atalay heyacanlı, yorucu bir gün yaşadı, aylar öncesinden başlayan bir çalışmanın Datça’ya yakışır bir şekilde sonuçlanması önemliydi, onun sorumluluğunu yaşadılar. Sağ üstte Junior kategorisinde yarışan Datçalı veleybolcu kızlarımız öğretmenleri Şule Akıncıbay ile poz verirken. Yürüyüş arkadaşım Ekrem İpek te 21 K yarışında kategorisinde iyi bir derece yaptı. Bu dallarda Datça’dan pek katılanı göremedim.

RunDatça start alanı

Datça kaymakamı Vehbi Bakır ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş Sevgi Yolu başlangıcındaki başlama noktasında sporcularla birlikte görülüyor. Spor celtilmence güzel duygularla yapılırsa güzeldir. Bu tür spor etkinliklerinde çekişmeyi, mücadeleyi barışçıl duygularla yapan insanları görebiliyoruz. Sonuçta etkinliğin içinde yer alabilmek, heyacanları, mutlulukları paylaşmak amaç olmalı. Onun için bu tür yarışmalarda birinci sonuncu gelen beni pek ilgilendirmiyor. Tamamlamak, bunu başarabilmek en güzel duygulardan, öğrencilik yıllarımda koşmuştum, iyi biliyorum.

run datça koşanlar

Çoğunlukla video çektiğim için sporcuların start ve finish anlarını pek görüntüleyemedim. Videolarımı Youtube Muzaffer Özgen kanalımda veya Facebook Datça Detay sayfamda izleyebilirsiniz. 10K Parkuru Raykent sitesinden, 10K parkuru Uşaklılar sitesinden, 5K parkuru Denizliler sitesinden dönüş yapılarak koşuldu.

run datça katılımcıları

Koşuya ailecek çoluk çocuk katılanlar vardı, eşleriyle, arkadaşlarıyla koşanları görüntülemek güzeldi. Bazı koşucuları eşleri, çocukları finish noktasında heyacanla beklediler.

kaymakam vehbi bakır

Datça Kaymakamı Vehbi Bakır basına yaptığı açıklamada Bu sene, 500 kişinin katılımıyla Run Datça’nın 2. koşusunu yapıyoruz ve başta organizasyonda emeği geçen Özge hanım olmak üzere, Gençlik Spor Teşkilatımıza ve katılımcılara teşejkkür ediyorum. Datça yazıyla, kışıyla her mevsim güzel bu organizasyonlar sayesinde Datçamızın güzelliklerini gelen misafirlerimizle paylaşıyoruz, umarım onlar da güzel vakit geçirirler. 7’den 70’e herkesin spor yapmasını hedefleyen bir ülkemiz var. organizasyona destek veren Belediye’ye, Muğla Ticaret Odası’na ve sponsorlara çok teşekkür ediyoruz , emeklerine sağlık koşucularımıza teşekkür ediyoruz Datça’nın bir güzelliğini daha hep beraber paylaşmış olduk.” dedi.

 

nisan'da datça kumluk yolu

22 Nisan Pazar Datçamızda güneşli güzel bir gün vardı, etkinliğe katılanlar ve ailleleri pırıl pırıl bir denizin tadını çıkardılar, güneşlendiler, kafelerde güzel bir zaman geçirdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir