Piknik

değirmenbükünde piknik

 

 

Datça’da Pazarları piknik günüdür, pekçok Datçalı bahçe işleri yoksa bu şekilde arkadaşlarıyla bir araya gelerek doğanın içinde güzel bir gün geçirirler. Tabii bu etkinlikler çocuklar için de iyi oluyor. Yazı köyü muhtarı Salih Bora, oğlu Serkan Bora, sevgin ayaydın, Gül dündar, Cüneyt Turp masaya davet ettiler, hatıra fotoğrafı çektirdim. Tabii masada zengin bir menü var, aslında yanımızda yiyeceğimiz olmasa çekinmeden yerdim, piknikçi gördün mü yanına yaklaşacaksın, öğrendim. Akif topladıkları Deniz kestanesi ve Yassı bedelleri gösterirken, bunları yiyorlar buralarda.

 

datça piknik

Hoş, sıcak bir hava vardı, yabancılık çekmiyorsun. Bu koya piknik için genellikle Yazı ve Murdala köylerinden geliyorlar.

 

değirmenbükü'nde sucuk ekmek keyfi

Arkadaşlarımın yanına gittiğimde bizim nevaleler pişmişti, bizim piknik bu kadar işte. Açık havadan mı nedir insan burada doyamıyor. Değirmenbükü lodos rüzgarından etkileniyordu, hava oldukça serindi. Hava iyi olsaydı yukarı taraftaki antik kalıntılara gidecektim. Aydın arkadaşımın bir pazar günü var, Datça Medikal’de masanın başında geçiyor günleri, hava bozuk olmasına rahmen onun için de güzel bir gün oldu. Web sitemi oluştururken kendi kendime birşeyler yapmaya çalışıyordum, onun sayesinde çok şeyler öğrendim, web sitemin oluşmasında büyük katkıları oldu. Aslında gezmekten, yazmaktan zamanım olmuyor, daha yapılacak çok şeyler var ama kısmetse yaza doğru çalışmaya başlarız tekrar. Aydın arkadaşımın yeni yazdığı kodlardan faydalanırım.

 

Yemekten sonra sahilde kısa bir gezinti yaptık, yolumuz üzerinde rastladığımız çiçekler.

 

değirmenbükü'nde balık avı

Balık tutan birisi, o da pazarını böyle değerlendiriyor.

 

değirmenbükü azmak

Piknik yapan arkadaşların topladığı turp otları, onları iyi değerlendiriyorlar. Şu an çiçekteler biz genellikle yapraklarından salata yaparız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir