Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tubitak Bilim fuarı

19 Nisan günü, Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki Tubitak Bilim Fuarı’nı gezerek öğrencilerin çalışmalarını inceledik. 58 öğrencinin katılımıyla yaşama geçirilen 23 projeyi tek tek gezerek öğrencilerden bilgi aldık. Bilim Fuarında, atık malzemelerin çeşitli şekillerde değerlendirilmesi, doğal ürünler kullanarak yapılan kremler – sabunlar, resimle terapi,  zihinsel – matematiksel çalışmalar,  engelliler için üretilen projeler gibi çalışmalar yer aldı. Tubitak  projeleri destekleyerek 5000 TL katkıda bulunuyor.

tubitak bilim fuarı

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar Tubitak Bilim Fuarı’nı  gezenler arasındaydı. Okullardan gelen öğrenciler merak ve ilgiyle çalışmaları gezdiler.

Okul Müdürü Hayriye Şatır bizleri fuar ile ilgili bilgilendirerek ” Burada 23 proje var, Tubitak Bilim Fuarı 5. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilerimizin bilime ilgi duymalarını sağlamak, bunları yaparak, yaşayarak öğrenmelerini, öğrendiklerini, araştırdıklarını sunmayı, kendilerine güveni öğreten çok güzel projeler oluyor. 23 projemiz var, bunun 14’ü araştırma projesi, 8’i tasarım, bir tanesi de inceleme projesi. Altı koordinatör öğretmenimiz görev aldı, projemize kasım ayında başladık ve Datça’da ilk kez bir lisede bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu da yaşıyoruz. Gençlerimizde bilimsel çalışmalara ilgi çok fazla, dikkatlerini bu konulara çekelim istedik, cep telefonu merakı çocuklarımıza zarar veriyor. Bu projelerle uğraşırken dikkatlerini çalışmalarına verdiler, araştırdılar, kendilerine güvenleri geldi. Tubitak 4006 projeleri yarışma projeleri değil, projelerin içinde yer alan kendi yemek kitabını yaz, Datça sözlüğü ürünleri gibi çalışmalar devam edecek. ” dedi.

Öğretmenler olarak Özlem Yıldız Kaya 10 proje ile, Nergis Ayhan 5 proje, Ayşegül Avcı 5 proje , Feryal ipek Karaca sıvı sabun projesi , Hayriye Şatır Datça Sözlük ürünleri,  Muazzez Çamlıoğlu resimle terapi projelerine koordinatörlük ettiler.

One thought on “Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tubitak Bilim fuarı

  • 4 Mayıs 2019 tarihinde, saat 23:18
    Permalink

    Muzaffer Bey teşekkür ederiz, Bilim fuarımıza katılımınız ve haberinizle bizleri mutlu ettinizsağolun var olun; ellerinize ve emeklerinize sağlık…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.