Knidos’ta Fotoğraf Gezisi

knidos gezisi

O gün  sakin, sakin gezdik Knidos’ta, tarihi eserlere pek bakmadık, ufak ta olsa farklı bir şeyler görmek istedik, hafif esen serin bir kuzey rüzgarı vardı. Yola çıkarken gökyüzünü kaplamış olan bulutlar dağılmıştı. Knidos’u gezen birkaç kişi vardı. Kuzey taraftaki küçük limanda benim gibi yüzlerce  fotoğraf meraklısına modellik etmiş olan batık balıkçı teknesi çürüyüp, dağılmıştı.

knidos'u gezen turistler

Küçük limanın giriş kısmına doğru yürüdük, bu liman antik dönemde askeri teknelerin demirlediği limandı. Bu kısımda ışık daha güzeldi, Ege denizinin mavisi, kıyılardaki renkler çok güzeldi. Biraz ilerimizde antik kenti gezen iki turist vardı, tekneyle geldiklerini sanıyorum

knidos-fotograf-gezisi-4

Knidos’a fotoğraf çekmek için gelip te Knidos fenerini görüntülememek olur mu, şu anda sıradan bir fener gibi görünüyor, o koyu bulutlarla kaplı gökyüzü olsaydı, büyük bir ihtimalle çok daha farklı bir görüntü elde edecektik.

knidos-fotograf-gezisi-5

Küçük limanın giriş kısmı akan bir dere gibiydi, limana doğru denizden bir su akışı vardı. Bu kısımdaki yeşiller, maviler hoş bir görüntü sunuyorlardı.

knidos kalıntılar

Doğu tarafında dağların üstünden beyaz bulutlar görünmeye başladı. Bu renk cümbüşünün önünde arkadaşımla fotoğraflarımızı çektik.

knidos-fotograf-gezisi-7

Denizde renkler çok güzeldi, bu görüntü her zaman olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir