Knidia Çiftliği Ziyareti

knidia-ciftligi-gezisi-15

Eski değirmen yapısının içinde hatıra fotoğrafları çekildi, aletler merakla incelendi.

knidia-ciftligi-gezisi-2

Nuran hanım ilk konaklama yapısını gösterdi, Temel Sönmez ilaçlamaya başlamıştı biz geçerken. Çiftliğin bir havuzu da vari şimdi daha boştu. Denize girmek istenirse Değirmenbükü sahili 800 m mesafede.

knidia-ciftligi-gezisi-3

Dereyi fantastik bir ahşap köprüyle geçtik, fotoğraflar çekildi.

knidia-ciftligi-gezisi-4

Taş merdivenlerden yukarılara doğru çıkılıyor, ilk konaklama binasının yanında yukarıdan sular akmaktaydı, bu hoş manzara benim ve arkadaşlarımın ilgisini çekti, burada ışık ta güzeldi, fotoğraflar çektik. Geçen yıllarda buraya geldiğimde her taraf değişik bir tür kelebekle kaplıydı, o yüzden bu değirmene Kelebek değirmeni demişler, her yıl haziran ayında buraya geliyorlar. Cem bebek Maşallah hiç sıkılmadı, fotoğrafarda sakince yer aldı.

knidia-ciftligi-gezisi-5

İkinci değirmen ( aynı zamanda konaklama odası ) biraz daha yukarıdaydı, arkadaşlar bu güzel ortama dayanamayıp hemen değirmen taşından masanın etrafına oturdu, Nuran hanım duvarın üzerine otururken, en sevdiğim yer burası diyordu. Karşı tepelere ve vadi manzarasına bakan bir yer.

knidia-ciftligi-gezisi-6

Çevre andız türü ağaçlarla kaplı, kaynaktan gelen su, taş yolu takip ederek değirmenlere ulaşıyordu, bugün de su aynı yolu kullanıyor, o günkü kadar çok olmasa da.

knidia-ciftligi-gezisi-7

Sağolsun Nuran hanım gezi boyunca bizimle ilgilendi, burada işler bitmez, mutlaka yapılacak. Eray arkadaşım oğluyla oturma minderinde keyif çatarken.

Güzel bir gün oldu, bu günü yaşamamda emeği geçen Nuran ve Temel Sönmez’e, benimle gelerek bu aile ortamını bana yaşattıkları için Konur ailesine çok teşekkürler. Sayfamın sonundaki videoyu izledikten sonra yaşadığım bu anları daha iyi anlayacaksınız.

Knidia İletişim; Ali Somer Tel: 532 2113858  Web: www.knidia.com/

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir