datça çağlayanlar

Kızılbük Kocadere Çağlayanları Yürüyüşü

O zamanlarda bu ormanların olduğu kısımlar ekilip biçilen arazilermiş.

Dereyi takip ederek yürüdük, bu kısımlarda patika yola uzanan dev kayaların altından geçiliyor, video çekerken fotoğraf çekmemişim. Kayalarda hareket gördük, dikkatli olmak gerek.

Son ve en göz alıcı çağlayandayız, Karakazan diyorlar böyle yerlere, sular büyük bir hızla akarken bu oyukları oluşturmuşlar. İnanılmaz güzellikte yerler.

Her yıl şelalenin aktığı yere iniyoruz, bu kez de öyle oldu, dik, kayalık bir yamaçtan inmek gerekiyor, iki yıldır yanımda ip getiriyorum. Suların sesi, arazinin konumu adrenalin yüklüyor. Manzara ve ışık çok güzel.

 

 

Karakazan’dan yeni açılan orman yoluna çıktık, kısa bir mesafe yürümek gerekiyor. Dönüşümüz bu yoldan oldu. Çok güzel bir zaman geçirdik, bir ara verdiğimiz meyva molamızda güneşin tadını çıkardık. Yeni yolda yağan yağmurların etkisi ile  bozulma ve çatlaklar oluşmuş. Bu bozulmalarda önü kesilen derelerin rolü büyük. Doğa yürüyüşleri için çok güzel parkurlar ve doğaya sahip yerler, bu mevsimlerde çağlayan sularla daha bir başka güzel.

2014 yılındaki yürüyüşümüzde bu sayfamda olmayan çok özel bazı şelaleleri görüntülemiştim. Sayfamın Linki İçin Tıklayın.

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir