Kıyılar Bizimdir Kurubük Böyle Güzel

Koylar tepelerden bir başka güzel görünür, bunun için arkadaşımla dağlara çıktığımız çok oluyor. Yol üzerindeki koya bakan tepeden izlenmesi mümkün olan koylarımızdan.

Bizim gibi birçok kişi burada durarak koyun bu eşsiz manzarasını seyreder, maalesef ülkemizdeki çekirdek çıtlama alışkanlığını yazları burada da gördüğümüz oldu. Kola ve diğer içecek şişe ve ambalajlarını da görmek bu gibi yerlerde mümkün olabiliyor. Çevresini temiz tutamayan, koruyamayan bir toplumun geleceği nokta bellidir.

Koyun tepelerindeki yabani bademlerin çiçek açtığı zamanlar, sağ üstte bu çiçeklerden bir görüntü görülüyor.

Sıcak ve soğuk renklerle koy manzarasını izlemeye doyum olmuyor, bu güzelliklerimizin kıymetini bilmeliyiz, hep birlikte sahip çıkmalıyız. Kurubük böyle güzel, doğal kalması greken yerlerden.

Ekrem arkadaşımla Kurubük’e bakan kayalara oturarak manzaraları izledik. Palamutbükü taraflarında koyu bulutların arasından denize düşen ışık huzmeleri hoş bir görüntü oluşturuyordu.

Bu ay buralardan gün batımı da çok güzel olur, önce bekleyelim dedik ama bulutları görünce vazgeçtik. Yine de izlediğimiz manzarakar bizi mutlu etmeye yetti.

Geç vakit Kurubük’ten ayrılıp eve gelirken Yarıkdağ’ın arkasındaki renkler içimi sızlattı. O renkler ki Kurubük’te beklesek göreceğimiz manzaraların işaretiydi.

Demokratik ülkelerde insanların mutluluğu, huzuru, zenginliklerden, güzelliklerden eşit olarak yararlanması öncelikli olandır. Umarım yapılacak atılımlar bu eşsiz Yarımada’nın kendine özgü zenginlikleri korunarak yapılır, florası, yaban yaşamı, doğal güzellikleri dikkate alınır. Binlerce yıldır bir barış Yarımadası olan bu topraklarda devletimize güvenerek huzur içinde yaşamak, bu mirası gelecek nesillere aktarmak en büyük dileğimiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir