kari yollarında

Karia Yolu Palamutbükü Knidos

palamutbuku-knidos-50

Bir çeşmeye geliyoruz, çobnların kullandığı yalağın içinde su yok, çeşmeden su aralıklı, küçük damlalar halinde akıyor, geldiği boru tıkalı olabilir, bu yıl sular bol.

palamutbuku-knidos-51

Çeşmeden sonra işaretleri takip etmeye devam ediyoruz. Burada işaret aşağıya inmemizi belirtiyor, indiğimizde biraz şaşkınlık yaşadık, her tarafı otlar kaplamış yolu göremedik.

palamutbuku-knidos-52

Otların arasından geçerek bir sonraki işareti bulduk, burada tekrar uyarayım bastığınız yeri görmeye çalışın, bu yürüyüşte önümüzden kaçan bir yılan oldu.  Bu gibi yerlerde yürürken önden giden arkadaşınızın bastığı yerleri takip edin. Karşımıza antik mezarlar çıktı, patika yol bu şekilde Knidos surlarına kadar devam ediyor, yağmur çiseler gibi olunca antik mezarların yanından yola çıkan toprak yoldan  asfalt yola çıktık. Buradan otostop yaparak geriye döneceğimiz için acele etmemiz gerekti. Gelecek günlerde kaldığımız yerden işaretleri takip ederek bu kısımdan Knidos’a, oradan da Değirmenbükü’ne doğru Karia Yolu’na devam edeceğiz.

palamutbuku-knidos-53

Aslında çok az bir yer kalmıştı, ilerideki direkte Karia Yolu işareti Knidos’u işaret ediyordu.

palamutbuku-knidos-54

Knidos’a giderek arkadaşlardan birisinin arabasıyla dönmeyi düşünürken, Knidos’u gören virajda Marmaris’ten gezmeye gelen arkadaşların arabasına binip Yazı köye,  Yazıköy’de de karşılaştığımız Hakan Tahsin Uzun arkadaşımızın arabasıyla Palamutbükü’ne geldik. Bundan sonra böyle, başka türlü uzun mesafeler gitmemizin imkanı yok. Bundan sonraki Rota Knidos’tan Yarımadanın kuzey kısmına doğru devam edecek.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir