Karaali Vadisi – Fantastik Bir Doğa

datça dil burnu manzarası

Bir yerde çamlık bir alan var, orada mola vermiştik, kısa kollu tişörtümü giyerek kendimi motive ettim. Ekrem arkadaşımın çektiği fotoğraflarda yorgunluğum belli olmuş, bir ara kendimi kayalık bir zemine bırakıverdim, çok güzel anlardı. Yorgunluğu, enerjinin tükenmişliğini de yaşamak gerekiyor, dünya nimetlerinin, aldığımız nefesin kıymetini anlıyorsunuz, yaşadığınızı hissettiğiniz anlar. Fotoğrafta da görüldüğü gibi yeşiller, maviler öyle gerçeküstü bir güzellikteydi ki, seyretmeye doyamadık. Böyle arazilerde yürüyüş arkadaşları çok önemli, çok uyumlu bir yürüyüş oldu, hepsine teşekkür ediyorum.

datça kıyıları

Sağımızdaki dik yamaçlardan uzun bir şelale akmaktaydı, fotoğrafını çekmiştim ama koymayı unutmuşum, videoda izlersiniz. Şelale 40-50 metre yükseklikten aşağıya doğru akıyoru, müziği de yürüyüş boyunca kulaklarımızdaydı. Soldaki fotoğrafta sözünü ettiğim dağların denize bir parmak gibi uzandığı görüntüler görünüyor. Atmosferden dolayı istediğim gibi fotoğrafını çekemedim ama çok güzel görüntülerdi. En karşılarda Simi adası, geçen gelişimde yerleşimin fotoğrafını çekmiştim, bu kez ışık buna imkan vermedi.

datça dağlarına tırmanış

İlerlerde sisler içinde adalar ve dağlar manzaraya ayrı bir güzellik katıyordu. Yürüyüşümüzün bu kısmında geçen gelişimde bulduğum Eşek yolunu kullanarak çok zorlanmadan tepeye ulaştık.

yangın kulesi yolu

Tepede bir çam ağacının altında mola verdik, artık yürüyüşün en tatlı kısımları, buradan sonra 2 km daha var ama, düz ve iniş, yorgunluk bitiverdi. Manzaraların tadını çıkararak arabamıza doğru yürüdük.

Ümit hanımla hatıra fotoğrafı çektiriyoruz, yürüyüşte buna fırsat olmamıştı. Molaların dışında 8 saat yürümüşüz, hem de çok zorlu bir doğada. Yorulmamız çok doğal, işin güzelliği de orada. Çok güzel bir gündü Ümit arkadaşım böyle bir doğada yürüdüğümüz için bizlere çokça teşekkür etti. Onun  da bizim gibi zevk alması, mutlu olması, mücadeleci olması yürüyüşümüzü zevkli kılan unsurlardı. Nice güzel ve zorlu parkurlarda buluşmak üzere. Güzele ulaşmak kolay olmuyor, emek ve çaba gerektiriyor.

2 thoughts on “Karaali Vadisi – Fantastik Bir Doğa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.