Hurmalıbük – Lindos Koyu Yürüyüşü

lindos-yuruyusu-1

 

lindos-yuruyusu-44

İndiğimiz bir vadi, nasıl bir yerden indiğimizi görüyorsunuz, bu taşlık kısımlar ayaklarımızı çok zorladı, çok dik bir zemin.

lindos-yuruyusu-45

Heyacanla tepeye geliyoruz ama yine önümüzde bir tepe var, aynı disiplinle yürüyoruz,  hala yorgunluk yok, tek sıkıntımız ikide bir indiğimiz dik vadiler ve dikenli bitkiler.

lindos-yuruyusu-46

Buradan Lindos koyu göründü tabii geldik diyoruz ama daha bayağı yol varmış. Bilmediğimiz, ilk kez yürüdüğümüz bir yer. Kurucabük’ten başlayarak doğa bu şekilde, arka arkaya burunlar var. Burunlar demek vadi ve tepeler oluyor.

lindos-yuruyusu-47

Yürümekten fotoğraf çekme fırsatım da fazla olmadı, zamanında koya ulaşmak istiyorum. Buralar pek tekin yerler değil, insan kaçakçıları Yunanistan diye insanları buralara bırakıyorlar, geçenlerde bir tekne de battı bu sularda, ölenler oldu.

lindos-yuruyusu-48

Koya yaklaşırken patika yol biraz düzgünce, sıkça kullanıldığı anlaşılıyor.

lindos-yuruyusu-49

Hurmalıbük – Lindos Koyu Yürüyüşü” için bir yorum

  • 19 Mart 2014 tarihinde, saat 13:38
    Permalink

    Öğretmenim, teşekkürler,teşekkürler……………………..Ellerinize,ayaklarınıza sağlık…….Datça’ya gelince , izin verirseniz sizinle tanışmak isterim.Datça sevgimi anlatamam,3-4 gün kalıp dönüyorum.Sonra çok özlüyorum,bir kaç ay geçince yine Datça yollarına düşüyorum..Geçen ayın 15 gibi mesudiye,yazıköy,sındı köylerini dolaştım biraz.NİSAN 23 gibi tekrar gelme niyetindeyim….
    Selam ve saygılar…..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir