Hurmalıbük – Lindos Koyu Yürüyüşü

lindos-yuruyusu-65

Sayısını bilemiyorum o an saymak aklıma gelmedi 5-6 kadar vadiyi aşmamız gerekti, dimdik dağlardan derin vadilere iniyorsunuz. Dikenli taşlar, kırmalık taşlık araziler, ayakkabılarımız bayağı zedelendi, bunun gibi birkaç yerde daha yürürsek yeni bir ayakkabı alacağız, durum onu gösteriyor.

lindos-yuruyusu-34

Hurmalıbük – Lindos arasında yürüken hiç mola vermedik, zaman da yoktu, vakit hızla ilerliyordu, vadiler, tepeler bitmek bilmedi. Koy bir görünse orada mola verecektim.

lindos-yuruyusu-35

Birkaç vadi aştıktan sonra Datça Hurması ağaçlarına rastlamamız biraz moral verdi. Küçük bir aile, 4-5 kadar hurma ağacı vardı, bu derede su vardır diye düşündüm, gerçekten de biraz sonra su sesi bize kadar geldi.

lindos-yuruyusu-36

 

lindos-yuruyusu-37

Vadinin karşısındaki yamaçlar, Ekrem arkadaşım şu açıklık yerden yürürüz demişti ama oraya yaklaşamadık bile. Düzlük, açıklık yerlerde yürümeye hasret kalmıştık, dar bir patika bile bize yeterdi. Bu tepenin arkası Lindos diye düşündüm ama ondan sonra daha ne tepeler vardı.

lindos-yuruyusu-38

Nasıl dik araziler olduğu bu fotoğrafta daha iyi belli oluyor, vadi tabanına inmemiz gerekiyor.

Hurmalıbük – Lindos Koyu Yürüyüşü” için bir yorum

  • 19 Mart 2014 tarihinde, saat 13:38
    Permalink

    Öğretmenim, teşekkürler,teşekkürler……………………..Ellerinize,ayaklarınıza sağlık…….Datça’ya gelince , izin verirseniz sizinle tanışmak isterim.Datça sevgimi anlatamam,3-4 gün kalıp dönüyorum.Sonra çok özlüyorum,bir kaç ay geçince yine Datça yollarına düşüyorum..Geçen ayın 15 gibi mesudiye,yazıköy,sındı köylerini dolaştım biraz.NİSAN 23 gibi tekrar gelme niyetindeyim….
    Selam ve saygılar…..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir