Hurmalıbük – Lindos Koyu Yürüyüşü

lindos-yuruyusu-18

Kızıl kayalarla kaplı zorlu araziler, derin vadiler bu bölgenin doğal yapısı böyle.

lindos-yuruyusu-19

Manzaraya uzaktaki mor dağlar da katılıyor.

lindos-yuruyusu-20

Tepenin arkasında bir vadi var, vadi küçük bir bir koya çıkıyor. Birkaç tepe aşıverince Lindos koyuna geliriz diyordum, oysa aştığımız tepe ve vadilerin sayısını şu an bilmiyorum.

lindos-yuruyusu-21

Bu arazilerde ancak dağların sırtından gidilir ben vadilerde Datça Hurması ağacına rastlarmıyım diye yamaçları kullandım, çok zor bir yürüyüş oldu, hava oldukça sıcaktı, kısa kollu giysilerimiz nedeniyle kollarımız parçalandı. Taşlık arazilerde taşlar ayakkabılarımızın altında hareket ediyordu, bu da ayaklarımızı zorladı.

lindos-yuruyusu-22

Bu dağların sırtında menekşe türü çiçekler çok güzeldi, kayaların arasında ışıldıyorlardı.

lindos-yuruyusu-23

 

datça www

Bu çok güzel görünen sarı çiçekli dikenli bitkiler var ya, ah o dikenleri, ama alıştık artık biz onlara, yürüyüşümüzün ardından birkaç saat sonra acı hissetmedim. Onlar bu doğaya çok yakışıyorlar, kurak arazilerde bu bitkiler çok yaygın, susuzluğa karşı çok dayanıklılar.

Hurmalıbük – Lindos Koyu Yürüyüşü” için bir yorum

  • 19 Mart 2014 tarihinde, saat 13:38
    Permalink

    Öğretmenim, teşekkürler,teşekkürler……………………..Ellerinize,ayaklarınıza sağlık…….Datça’ya gelince , izin verirseniz sizinle tanışmak isterim.Datça sevgimi anlatamam,3-4 gün kalıp dönüyorum.Sonra çok özlüyorum,bir kaç ay geçince yine Datça yollarına düşüyorum..Geçen ayın 15 gibi mesudiye,yazıköy,sındı köylerini dolaştım biraz.NİSAN 23 gibi tekrar gelme niyetindeyim….
    Selam ve saygılar…..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir