Güven İslamoğlu İle Hızırşah Gezisi

Çekimlerin yapıldığı köyde duyuluyor, ilgiyle çalışmalar izleniyor.

Knidos’a giden yoldan da köye gelebilirsiniz. Hızırşahlı bayanın elindeki yeni yapılmış köy ekmeği Güven İslamoğlu’nun ilgisini çekiyor. Ertesi gün gelerek ekmeğin yapılışını da çekmişler.

Köy meydanına giderken sıcak bakışlarla karşılaşıyoruz, hoşgeldiniz diyorlar.

Kapıda oturan teyze ve duvardan sarkan begonviller hoş görüntüler.

Teyzenin evinin duvarı kenarındaki çiçekler kameraman arkadaşın ilgisini çekiyor, kendileri çıkmışlar. Sokaklar tertemiz ve çiçeklerle kaplı olsa ne güzel görünecek.

Yeşil Doğa ekibi teyzeyle konuşuyor, rahatsızlık vermedik inşallah teyze diyorlar, ” yok evladım olur mu, memnun olduk ” diyor teyze.

Köylerimizde kadınlarımız turizm konusunda daha aktif, buralarda bazı gelişmeler oluyorsa kadınlarımızın payı büyük. Onlar yeniliğe daha açık ve hoşgörülüler, ön yargıları daha az. Evinin önünde rastladığımız Sülün Karaağaç Hızırşah köyüne yerleşen bayanlardan, sahibi olduğu Kadıncık Sanat Evinde köy kadınlarının dokuma, oya ve el işleri ile kendi çalışması keçe işlerini sergileyip satıyor. Güneşin hükmü kalmadığı için burada çekimleri bitirip geri dönüyoruz. Ben de bir bahaneyle hoş bir zaman yaşamış oldum, Güven İslamoğlu arkadaşımıza çalışmalarında başarılar, Ayrılırken Datça’ya yine geleceğim dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.