Harikalar Diyarı

aralik-bahari-26

Geçen yıl ilk çağlayı buralardaki arazilerde görüntülemiştim, ocak ayıydı. O ağaçlara doru yürüdük, birçok çiçekli bademle karşılaştık ama hiçbirinde daha henüz çağlalar yoktu.

aralik-bahari-27

Kocamar’da sohbet ettiğimiz Sami  Burak  Güler bize karşı tepeyi göstererek, manzara görmek istiyorsanız o tepeye çıkın demişti. Badem çiçeklerinin fotoğrafını çektikten sonra o tepeye gitmeye karar verdik ve iyi ki böyle bir karar almışız, yolumuz üzerindeki çiçek açmış bademler inanılmaz güzeldi. Her taraf beyazlara bürünmüştü, ağaçlardan umut yağıyordu, mutluluk, güzellik yağıyordu.

aralik-bahari-28

Yeşiller, maviler, beyazlar elele vermiş bu güzel tabloları yapmışlardı.

aralik-bahari-30

 

aralik-bahari-29

Badem bahçelerini geçip toprak bir yola çıktık, Saranda’ya doru giden düzgün bir yol, yürümek için güzel bir parkur. Yol tepenin yamacına kadar gidiyor, buradan fazla yükseklik olmadan tepeye ulaştık.

aralik-bahari-32

Tepeden her tarafı görebiliyorsunuz, dağlar, vadiler, yerleşimler. Birçok tablonun sergilendiği bir açık hava galerisi burası. Tepeden yörede Aktaş yanı diye söz ediyorlar. Fotoğraflarda photoshop olmadığını belirtmek isterim, her doğaya çıkışta o günkü ışığa göre en doğal renkleri, görüntüleri yakalamak amacım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir