bademler aldandı

Güzel Havalar Bademleri Aldattı

bademler-aldandi-19

Değirmenbükü’ne adını veren su değirmenlerinden biri.

bademler-aldandi-20

Knidia çiftliğini geçer geçmez ilginç bir tesadüf, dünya ne kadar küçük dedirtiyor. Geçen aylarda bana mail atıp Datça ile ilgili fotoğraflar isteyen Arzu Baykara ile karşılaştık, arabarıyla önümüzde Knidia çiftliğini sordular. O zaman ben Arzu hanıma Datça’ya gelip fotoğraflarınızı çekmelisiniz demiştim, geldiler ve fotoğraflarını çektiler. Doğal olarak ilk başlarda biraz kırgınlık vardı bana karşı ama çabuk sıcak bir ortam doğdu, yaşamımdaki güzel anlardan biriydi. Arzu Baykara Marmaris ve Datça’nın tarihi ile ilgili bir kitabı bitirmek üzere, Tarihçi, öğretim görevlisi.

bademler-aldandi-21

Gögü bulutlarla kaplı bir dekorda yürümek çok hoştu.

bademler-aldandi-22

Sular akan çeşmemiz yine suzuz kalmış.

bademler-aldandi-23

Bir anıt ağaç, yaşlı bir zeytin, dili olsa konuşsa neler anlatır.

bademler-aldandi-24

Bütün gün eğilerek, ağaca çıkılarak toplanan zeytin Yazı  mengenine gidiyor, mengenler bu günlerde oldukça hareketli, mis gibi yağlar bidonlara, depolama tanklarına dolduruluyor. İşte böyle bugünkü gezimin kısa bir özeti, Datça anlatılmaz yaşanır derler ama anlatmak ta çok zevkli..

Bugün 16.953 adım atmışız, 978 kalori harcamışız, 4 saat 15 dakika mola vermeden yürüdük, 10.34 km yol gittik, tam zamanında Yazı’ya geldik.

Sayfalar: 1 2 3 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir