Güzel Bir Kasım Günü Mesudiye’de Yürümek

mesudiye-gezisi-5

Döşeme eskiden Mesudiye’nin bir mahallesiydi , şimdi Mesudiye mahalle oldu, Döşeme mevkii diyorum artık. Bir evin hemen karşısında bir kaynak suyu dikkatimizi çekiyor. Suyun aktığı yere bir havuz yapmışlar, havuzun kenarında suyu seven günlük ağaçları dikilmiş, güzel olmuş.

mesudiye-gezisi-6

Günlük ağaçlarının fotoğrafını çekerken, karşıdaki kayaların arasında da küçük bir yapı görünüyor.

mesudiye-gezisi-7

Aşağıda, yukarıda, yol üstünde birçok görkemli yapı, duvarlar üzerinde yükselen teraslar. Zamanla bu yapıların arası da yeni yapılarla dolacak, 4-5 sene önce çektiğim fotoğraflara bakınca farkı görüyorum. Sanki o zaman burada toprak bir yol vardı, bir arkadaşımın motorunun arkasında bu yoldan geçmiştik.

mesudiye-gezisi-8

Amacımız bu yoldan Avlana’ya giden yola çıkmak, Avlana Mesudiye köyü’nün merkezi, tabii şimdilerde herkes ovaya, düzlüklere yerleşiyor. Karşıdan gelen traktördeki arkadaşla selamlaşıp, biraz sohbet ediyoruz, Cumalı köyünden, odun götürüyordu, adını sormak aklıma gelmemiş.

mesudiye-gezisi-9

Döşeme yolundan Avlana yoluna gitmek için tarlaların arasına girdik, karşıda eski bir yapı gördüm, yanına giderim diye düşündüm ama biz aşağıya inince ona ulaşmanın zor olduğunu görüp yanına gitmekten vazgeçtik. Hemen yolun kenarında kendi çıkmış bir domates, cinsinden mi yoksa burada beslenemediğinden mi dallardaki domatesler küçüktü. Buralarda araziler dağlık, bu dağlık arazilere zeytin ağaçları dikilmiş, çevrede çalımsı bitki de çoktu.

mesudiye-gezisi-10

Avlana yoluna çıkarken tepemizde bir yırtıcı kuş uçuyordu, doğan olabilir. Geldiğimiz karşı tepeler, manzara çok güzel.

One thought on “Güzel Bir Kasım Günü Mesudiye’de Yürümek

 • 18 Kasım 2014 tarihinde, saat 11:52
  Permalink

  merhaba,
  yüreğinize sağlık sayenizde hasret gideriyoruz..

  sağlıcakla

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir