Güneş ve Bahar Birlikte Çok Güzeldiler

datca-gezisi-14

Bu sıralarda her yer yeşil olduğu için eşek tahminimden az su içti, hayvanların su içişini izlemek hep hoşuma gider, değişik bir hal alırlar, mesela bizim kedi kuyruğunu tatlı bir ahenkle sağa, sola hareket ettirir, Burada Dursun Sarıyaz’dan ayrılıp Yazıköy’e doğru yoluma devam ettim.

datca-gezisi-15

Köye Yaklaşırken eşeğinin üzerinde evine gitmekte olan Semiha teyzeye rastladım, eşeğe yan oturmuş sakince gidiyorlardı, çapadan geliyorum dedi.

datca-gezisi-43

Eşeklerle insanların bu görüntüleri son görüntüler, Allah uzun ömürler versin bu nesilden sonra bu görüntüleri göremiyeceğiz, gençler motorların üzerinde.

datca-gezisi-16

Yazıköy çeşmesinde su dolduruyordum , karşı evin bahçesinde gördüğüm ateş giderken de vardı, ne yapıyorsunuz dedim Ayşe Ayaydın pekmez yapıyoruz dedi. Ayşe hanımın daha önce inek otlatırkn fotoğrafını çekmiştim, biraz konuşunca hatırladı, görmüşler taa Almaya’dan aradılar dedi. Emin Berk tatlı bakışlarıya annesi ve teyzeleri ile poz verdi, Allah analı babalı, mutlu bir yaşam versin.

datca-gezisi-17

Harıp pekmezi, olmak üzereydi, giderken daha önce yaptıklarından bir kavanoz aldım. Saniye Aydın Bodrum Mumcular Mazı’dan buraya gelmiş, kızının yanına. Mumcular deyince Mehmet Vuran arkadaşım aklıma geldi, kulaklarını çınlattım.

datca-gezisi-18

Yakaköy yolu kenarında zeytin ağaçlarının arası papatyalarla kaplanmıştı, bugün papatyalara birçok kez rastladım ama bu şekilde görüntüler her yerde olmuyor. Güneş bazı yerleri aydınlatırken bazı kısımlar gölgeydi, dolayısıyle değişik tonlar ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir