Güneş ve Bahar Birlikte Çok Güzeldiler

datca-gezisi-9

Burada da çağlalar  küçüktü, su sıra çağla fazla yok, 25-30 lira arasında fiyatlar, konuştuğum arkadaşlar bu yıl fiyatlar fazla düşmez dedi.

datca-gezisi-42

Yazıköy’de öğlen yemeğimi yedim, bu arada Knidos’ta Restorasyon çalışmaları başlıyor diye duyumlar alınca rotam Knidos oldu.

datca-gezisi-10

Knidos küçük tiyatrodaki restore çalışmaları Mart ortalarında başlayacakmış, Kuzey limanında balıkçıların fotoğrafını çekerken rüzgar oldukça artmıştı.

datca-gezisi-11

Tiyatro restore edildikten sonra ışıklandırılacak.

datca-gezisi-12

Knidos’a gelirken Yazıköy’de karşılaştığım Mustafa Dursun Sarıyaz eşeğine bakmak için benimle Knidos’a geldi, dönüşte eşeğini çözüp sulamaya götürürken ben de onunla gittim. Hergün sulamak için geliyor, adı var mı dedim biz eşek diyoruz deyince gülüştük. Çok safça söylemişti, bazen isim verirler de ondan sordum dedim. Dursun Sarıyaz’la Yazı’ya gelip gittikçe görüşürüz, çayını içtiğim çok oldu. Eşeği 35 yaşlarında, yaşlı değil mi diye sorduğumda iyi bakarsan yaş farketmez dedi, onunla uzun yıllar bu ıssız yerlerde gelip, gittiler, acı, tatlı anları oldu. Eşek uysal bir şekide ipin çözülmesini bekledikten sonra peşinden gitti.

datca-gezisi-13

Eşek suya yaklaşınca biraz acele etti, dağlardan gelen su, az miktarda akıyordu, yazın kesiliyor. Yalakta su azdı, biraz ileride topraktan çıkan birikintiye gittik.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir