Datça’da Gezilecek – Görülecek Yerler

Kent Park

kent park yelken cafe

Kent park yeşillikler içinde , Datça’da görülesi yerlerden. Kent park ve llıca gölet bitişik , yazın en sıcak zamanlarında bile burada bir serinlik vardır, göletten gelen serin hava klima etkisi yapıyor. Kent parkın içinde çocuklar için oyun alanları da bulunuyor.

çevre yolundan gün batımı

Kent parkın arka taraflarında Hava Radar Lojmanları önünden çıkılan çevre Yolundan liman ve çevresindeki manzarayı seyretmek ayrı bir zevk , günün her saatinde manzara farklı. Çevre yolundan , liman , taşlık plajı, ılıcasu göleti , belediye parkı vs bir çok yer görülebiliyor.

Sevgi Yolu

datça el sanatları çarşısı

Kumluk plajı ile Hastanealtı plajı arasındaki sahil kısmında el sanatları çarşısı bulunmakta. Burada el sanatlarının sergilendiği tezgahlar var, gece burası oldukça ilgi çekici oluyor.

datça rıhtım

Fora Apart önünden başlayan rıhtım boyunca oturma yerleri, çocuk parkı ve büyükler için spor aletleri bulunuyor. Burada aynı zamanda umumi bir tuvalet yer almakta. Bu yol el sanatları çarşısının yanından sevgi yolu ile birleşiyor.

datça balık heykeli

Çocuk parkının hemen önünde Datça Belediyesi tarafından Heykeltraş Halil İbrahim Sever’e yaptırılan heykel var. Sanatçının belirttiğine göre dünyada mermerden yontulmuş en büyük balık heykeliymiş, 6 ton ağırlığında, 3.40 m yüksekliğinde. Dört ay gibi bir zamanda yapılan heykelde Yatağan mermer ocaklarından çıkma gümüş mermeri kullanılmış..Sanatçı herhangi bir balığa benzetmek kaygısı duymamış, estetik kaygılar duyularak böyle bir form ortaya çıkmış.

gece datça el sanatları çarşısından görünüm

Gece el sanatları çarşısı Datça’ya gelenlerin uğrak yeri, burada çok çeşitli el sanatları, hediyelik eşyalar sergileniyor, rıhtımdaki banklarda Datça’nın huzur verici havasını soluyorsunuz. El sanatları çarşısından yürüyüşünüze devam ettiğinizde sevgi yoluna geliyorsunuz, akşam yemeğinden sonra sahil boyunca zevkli, dinlendirici bir yürüyüş için ideal bir yer.

11 thoughts on “Datça’da Gezilecek – Görülecek Yerler

 • 11 Temmuz 2015 tarihinde, saat 22:55
  Permalink

  Süper bir yazı yeterince sade ve faydalı açıklama olmuş. Çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 24 Eylül 2015 tarihinde, saat 00:02
  Permalink

  Teşekkürler bize rehberlik yaptıniz.

  Yanıtla
 • 5 Temmuz 2016 tarihinde, saat 01:33
  Permalink

  Resimler çok kaliteli .buraya mutlaka uğrayın diyor.
  Datcaya geldik güya gezdik!!
  Meğer ne güzel yerlerde varmış görülesi. Kısmet artık inşallah tekrar gelmek Nasib olurda bir güzel gezeriz.

  Yanıtla
 • 10 Temmuz 2016 tarihinde, saat 00:19
  Permalink

  7 temmuz 2016 datca’dayım geçen sene 2015 temmuzda knidos u gezmiş fakat bu kadar detay bilgi edinememiştim. Tekrar gidecegim daha hoş ve doyurucu bir gezi yapacağım bilgiler için teşekkür ederim elinize sağlık.

  Yanıtla
 • 11 Ağustos 2016 tarihinde, saat 21:41
  Permalink

  Ben hersene Datçadayim en güzel yer dünyanin benim için.

  Yanıtla
 • 14 Mart 2017 tarihinde, saat 14:46
  Permalink

  Elinize sağlık süper bilgiler

  Yanıtla
 • 22 Haziran 2017 tarihinde, saat 19:08
  Permalink

  Cok guzel bilgiler tesekkur ederiz. Ilk kez gidecegiz esimle birlikte. Kendi aracimiz var. Cokca gezmek gormek istiyiruz datcayi. 4 gun de vaktimiz var. Bir sey soracagim. Palamutbukunde bir yerde mi kalalim bu surede yoksa datca merkezde mi?

  Yanıtla
 • 8 Ağustos 2017 tarihinde, saat 13:45
  Permalink

  Hayıtbükünde denize girdikten sonra başka bir yerde denize giremem diye düşünüyorum.

  Yanıtla
 • 21 Haziran 2021 tarihinde, saat 22:49
  Permalink

  Blogunuz datçaya gelmeden yaptığım araştırmalar açısından hayat kurtardı. Hele otobüs sefer bilgileri tam bir nimet. Çok teşekkürler :))

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.