Kargı Deresi - Palamutluk 1

             
 

 
 

 

Muzaffer Özgen-Datça

ressam48@gmail.com

 

 

 

28 Eylül 2011 tarihinde arkadaşım Sedat Kaya ile birlikte Kargı deresine giderek Datça'nın son kalan palamutluklarından birini fotoğrafladım.

Hızırşah köyünden yola çıktık.

 

Sedat arkadaşımın dediğine göre eskiden bu çeşme ve çevresi oldukça güzelmiş

 

 

Kargı deresi ve Palamutluk'a 20 sene önce gitmiştim , evimizin arkasındaki Babayanı köprüsünden ayrılan toprak bir yoldan gidiliyor.Hızırşah'tan yola çıkarak oraya ilk gidişim.


 

Sedat arkadaşımın gözleri keskin , yol üzerindeki kekliği hemen gördü , teleobjektifi takıncaya kadar keklik bir taşın arkasına gidip beklemeye başladı. Normalde çoktan kaybolur veya uçardı.

Karain mağarası , fazla derin değilmiş , Sedat arkadaşım " biraz ileriden daha iyi görürüz " dedi . İçinde keçiler barınıyormuş.

 

 

Hızırşah köyü çevresinde kiralanan arazilerden biri ( 49 yıllığına ) , dediklerine göre orman idaresinden kiralanmış.Çok büyük araziler , çoğu yamaçlarda , kiralanırken sadece badem ekmeye izin veriliyormuş . Bademler ilk yıllarda sulamak ister , biz geçerken de sondaj çalışmaları vardı.

SAYFANIN DEVAMI

 

Resim ve metinler izinsiz ve www.datcadetay.com Adresi belirtilmeden kullanılamaz.Web sitenizde paylaşmak için sadece linkini veriniz.