www.datcadetay.com

Kargı - Palamutluk- Kızılova 1

             
 

Ana Sayfa

 
 

 

Muzaffer Özgen-Datça

ressam48@gmail.com
 
  Paylaş

 

 

 

 

Free web page counter

 

22 ocak tarihinde Zirve Dağcılık ve Doğa Yürüyüşleri kulübü Marmaris şubesinden arkadaşlar daha önce keşfini yaptıkları Kargı koyundan Kızılova'ya yürümek için Kargı'da arabalardan indiler.

Epey bir zaman sonra ben de bir toplulukla yürüyeceğim, aslında ocak ayında uzun doğa yürüyüşleri yapmıyorum , arkadaşlar sayesinde bunu da değiştirmiş oldum.

Sevinç hanım yürüyüşten önce uyarıcı ve bilgilendirici maddeleri okudu.

Bu yürüyüş bizim için de bilgilendirici oldu;bu arkadaşlar her hafta her iklim koşulunda yürüyorlar.Toplu yürümenin kurallarını çok iyi biliyorlar.Datça'da da toplu olarak yürüyen arkadaşlar var , daha önce bir çok kez bazı arkadaşlara ben de katıldım.

Bazı yürüyüşlerde gördüğüm belirli bir plan ve disiplinin eksik olduğu idi ve o yüzdendir sakatlananlar oldu , bazı bayan arkadaşlarımız bu yürüyüşleri bıraktı.

Dağlar ne kadar az güçlükte olursa olsun hafife alınacak yerler değildir, bir yanlış adım umulmadık sonuçlar doğurur.İşte Zirve dağcılıktan arkadaşlar bunun bilincindeler ve her türlü tedbiri alıyorlar.Bir düzen içinde yürüyorlar , gruptan kopan da olmuyor.Gerekli ilk yardım ekipmanları var ve bu konuda eğitimli arkadaşlar var.

Zirve dağcılık Marmaris şubesi başkanı İnci Dündar Uysal en arkada yürüyor , en önde Sedat arkadaşım ve geçenlerde keşif gezisine gelerek yolu öğrenen Sevinç ve Bülent arkadaşlar yürümekteler.

Yürüyüş parkuru bir çok kişinin yürüyebileceği türden , Kargı'dan itibaren biraz tırmanma var.Yöredeki çobanların da devamlı kullandığı patika yoldan yürüyoruz.

Aslında daha kalabalık bir grup olabilirdi , arkadaşlara duyurdum ama iki arkadaştan başka Datça'dan katılan olmadı.Böyle yürüyüşlere katılmak isteyen arkadaşlar mail atarak telefonlarını bırakırlarsa kendilerine haber verebilirim.

Bizimle 44 kişi bu yürüyüşe katıldı , bir kaç gün önceki soğuk hava bazı arkadaşları etkilemiş , o yüzden katılamadılar.Hava inanılmaz güzel, güneşli tam bir yürüyüş havası , sadece tepeye çıktığımızda çok hafif bir rüzgarla karşılaştık .

Rengarenk giysilerle çok güzel görüntüler oluşuyor.

Tırmandıkça hoş bir manzara var.

Bu parkurda kaçıncı yürüyüşümüz , şimdiye dek vurgulayamadığım görüntüleri yakalama fırsatım oldu.

SAYFANIN DEVAMI

 

Resim ve metinler izinsiz ve www.datcadetay.com Adresi belirtilmeden kullanılamaz.Web sitenizde paylaşmak için sadece linkini veriniz.

Copyright © 2009-2011, DatçaDetay.com