Doğanın Şarkısı

doganin-sarkisi-19

Yolumuza devam ettikçe suların kayalardan düşerken çıkardıkları sesler artıyor, su oldukça bol. Yaşlılarla konuştuğumuzda onların gençliklerinde dereler hep böyleymiş, üzerlerindeki birçok su değirmeni Haziran ayına kadar bu sularla çalışırmış.

doganin-sarkisi-20

Bir süre sonra çok dik bir kayalıktan dağa tırmanmaya karar verdik, nedeni tekrar dereden yürümemek içindi, hem de yükseklerden manzarayı görürüz dedik. Yakınlarda bu kayalıktan başka da tırmanacak yer zor gibiydi, kayalar bu dağlarda sağlam değil çok dikkat etmek gerekiyor. Bir gün önde de yağmur vardı, yumuşak oluyorar, bastığımız ve tuttuğumuz yerleri iyice kontrol ettikten sonra güç alıyoruz. Yaşadığımız zorluk ve o anki duyguları anlatmak kolay olmuyor, fotoğraflarla da o anları tam vermek mümkün değil. Zirveye doğru kayaların araları dağ papatyalarıyla kaplıydı.

doganin-sarkisi-21

Fotoğrafta derenin aktığı arazi ve çevremizdeki manzaralar görülüyor.

datça dağlarında yürüyüş

Bu arazilerden geldiğimiz dereye inmek  kolay değil, hele ilerlerde hiç mümkün değil, onun için bir an önce inecek uygun bir yer bulmamız gerekiyordu.

papatyalar

Bu papatyalar bu çeşit arzilerde oluyor, soğuksu vadilerindeki yamaçlarda da çokça görmüştüm. Oradaki doğal yapı da renk ve şekil olarak buradakilere benziyor. Dar bir vadiyi geçerken azılı bir domuz önümüzden kaçtı. Biraz sonra da çok zorlanmadan dereye indik.

doganin-sarkisi-24

Kısa bir dinlenme anında arkadaşım fotoğrafımı çekerken ben de onun fotoğrafını çekiyorum. Sarp kayalara tırmandıktan sonra biraz nefesim kesilir gibi oldu, bu dinlenme onun etkisi.

One thought on “Doğanın Şarkısı

  • 9 Nisan 2015 tarihinde, saat 14:53
    Permalink

    Selamlar hocam;
    Video fikri harika düşünülmüş umarım tekrarlarsınız ,resimleri görmenin dışında hissetmek çok iyi geldi.Bu güzellikleri bize ulaştırdığınız için tekrar teşekkürlerrrr..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir