Doğanın Şarkısı

doganin-sarkisi-12

Daha önce de birkaç kez geldiğim bu şelalenin görünüşü çok güzel, su dağılarak aktığı için çekimler iyi oluyor. Çok hızlı ve bol suyla akan şelallerde iyi sonuç almak zor oluyor veya benim için böyle.

doganin-sarkisi-13

Kocadere ( Zümbülle dere ) üzerindeki ilk şelalemize geliyoruz, sular çağlayarak hızlı bir biçimde yüksekten akıyorlar. Aşağı kısımlarda dereye karışan başka dereler var ve su daha da artıyor. Bu gibi çağlayanlar Soğuksu virajlarının Akdenize bakan vadilerinde de var, o vadiler Datça Hurmasının yaşam alanları, zorlu araziler.

doganin-sarkisi-14

Kocadere Hızırşah Kızılbük’üne doğru akıyor, bu kez ilk şelaleden yukarı doğru, dere boyunca giderek başka şelaleler var mı diye baktık. Dere Çevredeki yüksek dağlardan geliyor, batıda Tülüdağ var, doğu tarafta Karadağ. Bir zaman sonra dere ikiye ayrıldı, su Tülüdağ tarafında daha çoktu, biz o tarafa doğru gittik. Çevremiz kızıl kayalarla çevriliydi.

doganin-sarkisi-15

Beklediğimiz gibi yükseklerden akan şelalelere rastlayamadık ama doğa çok güzeldi. El değmemiş, yabanıl bir doğada bir film çekiminde gibiydik.

doganin-sarkisi-17

Sular şarkılarını söyleyerek özlemle denize doğru koşuyor gibiydiler.

datça şelaleleri

Çok sert bir doğa, dik dağların arasından akan bir dere, bazı yerlerde su durgunlaşıyor, o hırçın akışın yerini bir durgunluk alıyor, çağlamalar uzaklarda kalıyor gibi.

One thought on “Doğanın Şarkısı

  • 9 Nisan 2015 tarihinde, saat 14:53
    Permalink

    Selamlar hocam;
    Video fikri harika düşünülmüş umarım tekrarlarsınız ,resimleri görmenin dışında hissetmek çok iyi geldi.Bu güzellikleri bize ulaştırdığınız için tekrar teşekkürlerrrr..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir