www.datcadetay.com

Datça Şelaleler 1

             
 

 
 


 

Muzaffer Özgen-Datça

ressam48@gmail.com
  Paylaş

 

 

 

 

Free web page counter

 

 

hızırşah ağaçlama yolu

9 Mart tarihinde arkadaşım Sedat Kaya ile buluşup Hızırşah köyü ağaçlama mevkiine geldik , vadilerden akan suların yükseklerden akarken oluşturdukları şelaleleri görüntülemek üzere yola çıktık. Bu şelaleri de kapsayan doğa gezilerini facebookta paylaşılan fotoğraflardan izliyorum.Ben de buraya daha önce Ahmet Temizel ve arkadaşları ile gelmiştim.

Bu kez amacım daha önce görmediğim şelaleleri görmekti. Bunun için gezime daha farklı bir yoldan başladım , dik bir inişten sonra ilk kez gördüğüm bir şelaleye geldik .Sular yüksek yerlerden geçerken doğal olarak şelaleler oluşuyor, bir çoğu birbirine benzer ama bazıları kendisine özgü karekteristik özellikler taşır. Bu rastladığımız şelale bunlardan birisi. İnanılmaz güzellikte , buna bir isim vermek istedik, Sedat arkadaşım yakınındaki Defne ağacından dolayı Defne şelalesi olsun dedi, bu taraflarda Defne ağacına da pek rastlanmaz.

datça kybele selalesi

Suların aktığı taşın biçiminden dolayı ben daha değişik bir isim düşündüm

datça kybele çağlayanı

Anadolu'da yüzlerce yıl, bereketin, doğanın, yaşamın simgesi olmuş Kybele demek geldi içimden.

 

 

muzaffer özgen
							çağlayanlarda

Doğa ananın mucizesi, inanılmaz güzellikte , travertene benzeyen dokular oluşmuş

Şelale fotoğrafı çekerken bazı etkenler önemli, bunlardan birisi fotoğrafı çektiğiniz zaman.Bu çağlayana ulaştığımızda sabahın erken saatleri idi , çekimler diğerlerine göre daha iyi olmuş.Suyun akışını daha canlı verebilmek için tripod dediğimiz üç ayaklı dayanak da şart ama onca malzeme içinde onu taşımak kolay değil. 8 saat süren yolculuğumuzda zaman zaman taşıdığım ağırlıklara isyan ettim.

sedat kaya çağlayanlarda

 

datça şelaleler

 

SAYFANIN DEVAMI NEXT PAGE

 

Resim ve metinler izinsiz ve www.datcadetay.com Adresi belirtilmeden kullanılamaz.Web sitenizde paylaşmak için sadece linkini veriniz.

Copyright © 2009-2011, DatçaDetay.com