Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinliklerle Kutlandı

kabotaj bayramı kutlamaları

Öğleden sonra Saat 17.00’de Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 92. yıl etkinlikleri devam etti, yarışmalar başlamadan önce Datça Liman Başkanı Selçuk Aslan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra yüzme yarışlarına geçildi, bu yıl dip dalma, tabak çıkarma yarışları yapılmadı, yüzme mesafesi de kısa tutuldu. Yüzme yarışları  çocuklarla başladı, gençler ve yetişkinler yarışlarıyla sürdü.

yüzme yarışları

Yarışlar boyunca Sahil Güvenlik  ve Datça Belediyesi Yaz Spor Okulu botu herhangi bir terslik olmaması için çocukları takip etti, yorulanlar tekneye alındı.

datça'da kabotaj bayramı

Yüzme yarışlarından sonra halat çekme yarışlarına geçildi, kaydını yaptıran takımlar yarıştı. Bu arada yarışlar teknelerden de izlendi, gençler arkadaşlarına tezahürat yaptı.

halat çekme yarışı

Halat çekme yarışlarında Kaymakamlık ekibinde  Datça Kaymakamı Vehbi Bakır’ın da olması ilgi çeken bir mücadeleyi ortaya çıkardı, son ana kadar çekişmeli bir yarış oldu.

yağlı direk yarışları

En son olarak günün heyacanla beklenen yarışması Yağlı Direk yarışı vardı, gres yağı sürülmüş direkte yarışmacılar direğin ucundaki Türk bayrağını almaya çalıştılar, heyacanlı, çekişmeli bir yarışma izledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir