Datça’nın Kalkınmasındaki Yol Haritası Belirleniyor.

yuvarlak masalarda tartışmalar

Arada bir verilen tartışma konularında katılımcılar fikirlerini tek tek belirtti, bu paylaşımlar moderatör arkadaşlar tarafından not alındı. Elektronik cihazlarla yapılan tespitler ve belirtilen fikirler ışığında birinci aşama tamamlanmış olacak. Şimdiye dek bu şekilde katıldığım ilk etkinlik, güzel bir çalışma gerçekleştirildi.

tepav çalışmaları

20 Temmuz Perşembe günü yapılan çalıştayda proje faaliyetleri, bilgi, paylaşım, canlı anket şeklinde gerçekleştirildi. Konularla ilgili bilgiler verildi, bu bilgi ve konular masalarda tartışılarak paylaşıldı, fikirlerimizi canlı anket şeklinde belirttik. Arkadaşlar çalışmalarını bu verilerin ışığında sürdürecekler.

Proje faaliyetlerinde 1. Mevcut durum analizi yapılarak Tarım, Turizm, Sanayi ve Ticaret, Yaşam Kalitesi, Beşeri Sermaye ve girişimcilik, Çevre, Ulaşım ve Erişebilirlik, konuları masaya yatırılarak elektronik oylamalarla fikirler alındı, on ve beşer dakikalık tartışma konuları verildi. Masalardaki fikir alışverişinin sonucunda notlar alındı.

Proje Faaliyetlerinde 2. Olarak Kıyaslamalar yapıldı. İlçenin mevcut koşullarına göre dünya üzerindeki Datça benzeri turistik yerlerle kıyaslamalar yapıldı.

3. Olarak Datça Kalkınma Stratejisi Planı Yol Haritası üzerinde çalışıldı. Son kısımda katılımcılardan konuşmak isteyenlere söz verildi.

Geka’nın desteklediği Mutso ve Datça Belediyesi işbirliğiyle yaşama geçirilen ” Datça’nın Kalkınma Stratejisinin ve Yol Haritasının belirlenmesi ” Projesinin ikinci aşaması ” Datça Gelişme Gündeminin Belirlenmesi ” başlığını taşıyor. Tepav ekibinin çalışmaları sonucunda projenin bu kısmı için de bir araya gelinecek. Bu çalışmaların sonucunda Datça’nın yol Haritası belirlenmiş olacak. Arkadaşlara kolay gelin diyorum.

proje ortakları bir arada

Çalıştay sonrasında Proje ortakları bugünün anısına bir arada poz verdiler.

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir