6.Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu

             
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Datça'da her yıl geleneksel olarak yapılan Uluslararası Açık Deniz Kış Yüzme Maratonunun 6.sı bugün güzel bir havada yaşama geçirildi.Bu yıl Datça Belediyesi öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşları ve kişilerin oluşturduğu bir organizasyon komitesi tarafından düzenlenen etkinlik şimdiye dek yapılanlardan çok daha görkemli oldu.Halkın da büyük ilgi göstermesi ile davul zurna eşliğinde bir şölen havasında geçti.

Bu yıl yarışlara katılan sporcu sayısı da geçen yıllara nazaran fazlaydı.Yabancı sporcular olarak 5 yunanlı ve bir ingiliz sporcu yarışlara katıldı.Gelecek yıllarda sporcu sayısında bir patlama yaşanacağını düşünüyorum.Ülkemizde sadece Datçamızda düzenlenen etkinlik her yıl değişik konuları da gündeme getiriyor.Bu yılki yarışma geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Fenerbahçeli milli sporcu Lefter Küçükandonyadis anısına düzenlendi.

Datça Kaymakamı Hamdi Üncü ve Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan sporcularla birlikte basına poz verirken.Bu yıl yarışmaya basının ilgisi de oldukça fazlaydı.

Datça Kaymakamı Hamdi Üncü konuşmasında, ülkemizde ilk ve tek olması açısından bu organizasyonun önemini belirterek, her yıl ayrı bir temayı işleyerek de bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiğini belirtti. Ayrıca bu yıl etkinliğin , ahlakı, dürüstlüğü, futbolculuğu ile Türk sporunun simgesi haline gelen Lefter'in anısına yapılmasından da duyduğu memnuniyeti belirtti.

Bu yıl etkinliğin onur konukları Manş denizini yüzerek geçmiş olan Erdal Acet ve Nesrin Olgun oldu. Gelecek günlerde etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi ve fotoğrafları sayfalarımda paylaşacağım.

Heyacanla beklenen o an geliyor, kışın ülkemizin bir çok yerinde çok sert geçtiği şu günlerde mavi sulara giriliyor. Yüzücülerin ardından kısa bir tekne turumuz oldu, teknedeki aygıtlara göre suyun sıcaklığı16-19 derece arasındaydı ama 5 km gibi bir mesafede vücudun ısısı bayağı düşüyor .

Çok sayıda izleyici merakla yarışmayı izledi, havanın güzel olmasının da bunda rolü büyük ,organize kömitesini de tebrik etmek gerek, yarışmanın böyle ilgi görmesinde katkıları büyük.Yarışma anında da hepsi görevlerinin başındaydı.

 

Yarışlar Sonucunda, uzun mesafede;1.Celal Altınbaş 2.Emre Seven 3.Emrah karadoğan ,Kısa mesafede;1.İremsu Kurşuntutmaz 2. Anlı Ataöv Demirkan 3.Murat Tandoğan oldu.

Fotoğraftaki yunanlı arkadaş her yıl bu etkinliğe katılıyor ,bizim sporculardan birisi kendisine yardım ederken sporun güzel yanını da fotoğraflamış olduk.

Son ana kadar kalabalık eksilmedi, son yarışmacı heyacanla beklendi.

Tayyar Toksöz bu yıl da sonunculuğu kimseye kaptırmadı.Birinci gelen yarışmacıdan daha çok ilgi gördü,kendisinin karaya çıkmasını dört gözle bekledik.Çektiğim fotoğraf ve ayrıntıları gelecek günlerde sayfalarımda paylaşacağım.

 

Ana Sayfa

 

Resim ve metinler izinsiz ve www.datcadetay.com Adresi belirtilmeden kullanılamaz.Web sitenizde paylaşmak için sadece linkini veriniz.