Datça’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

ogretmenler-gunu-12

Piyesin sonunda öğrenciler kendilerini çalıştıran öğretmenlerini sahneye davet ederek onlara çiçek verdiler.

ogretmenler-gunu-13

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Datça Garnizon Komutanı Abdülkadir Solmaz verdi. Şiir dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar verirken kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerini emekli öğretmen Ali Alaattin Karaman verdi.

ogretmenler-gunu-14

Yeşim Haymana ” Davet ” adlı şiiri okudu. Ardından Yılmazlar ortaokulu öğretmeni Meryem Gülen Özkan’ın hazırladığı öğretmen skecini izledik.

ogretmenler-gunu-15

Yılmazlar Ortaokulu öğretmeni Volkan Tunç ve Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu Müzik öğretmeni Ömer Faruk Güzel’in hazırladığı müzik dinletisini dinledik. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz gayet güzel hazırlanmışlar tebrik ediyorum.

Kaymakamlık Yemeği

ogretmenler-gunu-16

Kültür merkezindeki programın bitiminden sonra Kazım Yılmaz Meslek Yüksek Okuluna geçildi, Datça Kaymakamı Vehbi Bakır’ın öğretmenlere yemek daveti vardı. Burada kısa bir konuşma yapan Datça Kaymakamı Vehbi Bakır ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle yad ederek,emekli öğretmenlere şükranlarını ve teşekkürlerini sundu, çalışan arkadaşlarımıza vazifelerinde başarılar diledi. Konuşmasında ülkemizin geleceğinde büyük fedakarlıklarda bulunan öğretmenlere ne kadar teşekkür edilse az olacağını belirtti.

ogretmenler-gunu-17

Öğretmenlerin masalarını ziyaret eden Kaymakam Vehbi Bakır onlara hoşgeldiniz dedi. Protokol masasında yer alan Şehit öğretmen Ersoy Yorulmaz’ın babası Dursun Yorulmaz ile ayrıca ilgilendi. Bu arada ben de öğretmen arkadaşlarımı görmüş oldum. Öğretmenlik sadece bir iş olarak düşünülecek diğer mesleklere benzemez, sevgi, sabır ve çaba ister. Bunları yaparken bir karşılık beklenmez, elinizde çok hassas bir malzeme olan bir sanatçı gibisinizdir, küçük bir hatada çok büyük kayıplarınız olabilir. Öğretmen her şeyi bilen kişi değildir ama hep kendini yenileyen, öğrenenen, çevresine örnek olan kişidir. Mustafa Kemal Atatürk ” Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır ” derken ülkemizin geleceğinde öğretmenlere oldukça büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Her zaman özeleştiri yapmayı gerektiren bu meslekte her çocuğun ayrı bir dünya olduğunu unutmamak lazım. Tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarken sağlıklı, mutlu, başarılı vazifeler diliyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir