Datça’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Okulların Atatürk Caddesi’ndeki yürüyüşlerini Datçalılar alkışlarla izledi.

Öğleden sonra Datça’da renkli bir etkinlik vardı, görüntüler de oldukça renkliydi. Söz konusu olan çocuklar olunca neşe ve hoş görüntüler her zaman olur. ” Kaskımız Hayat Kaskomuz”sloganıyla Kaymakamlık tarafından düzenlenen bisiklet etkinliğine 150’ye yakın öğrenci ve onları destekleyen büyükleri katıldı. Etkinliğin başlama yeri pazar yeriydi, kask kullanımın zorunlu olduğu etkinlikte kaskın önemine vurgu yapıldı. Bisiklet sevdalısı Ümit Kırcalı arkadaşımız çocuklarla bu güzel görüntüleri oluşturdu.

Çocuklar bisikletlerinin üstünde çok sevimliydiler. Etkinliğe katılanlar arasında Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Datça Emniyet Müdürü Erman Akkaya, Datça Jandarma Komutanı Samet Ordu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın ve görevli öğretmenler Sedat Boğatemur, Hüseyin Cihan, Halil İbrahim Gül,  Cem Atay vardı

Videolarını çekmiştim ama netlik sorunu nedeniyle paylaşamıyorum.

çocuklar bisiklet etkinliği

Ailecek katılan öğretmen arkadaşımız Cem Atay ve eşi Serap hanım oğulları ile bu güzel tabloyu oluşturdular.. Fizik Öğretmeni arkadaşımız İsmet Şatır da etkinliğe destek verenlerdendi.

Start verilir verilmez grup hızla hareket etti.  Bu gibi etkinlikleri çocuklarımızla düzenlemeye devam diyorum, onların verdiği enerji her şeye bedel. Düzenleyenleri, emeği geçenleri de kutluyorum.

Güzergah : Yeni Pazar yeri – Denizlililer Sitesi – Cumhuriyet Meydanı’ydı. Denizlililer Sitesi yakınlarında Kaymakamımız Vehbi Bakır görülüyor. Çocukları tutmak kolay değil, Maşallah onlar antremanlı.

 

One thought on “Datça’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

  • 21 Mayıs 2017 tarihinde, saat 08:02
    Permalink

    Muzaffer bey hikayesiyle birlikte haberiniz ve tüm fotoğraflar yine her zaman olduğu gibi çok güzel ne diyeyim, size minnettarız. Ellerinize, emeklerinize sağlık diyor, teşekkürlerimizi sunuyorum.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.